Jump to content

prava najmoprimca u slučaju štete izazvane višom silom


jasmina 1608

Preporučene objave

Nalazimo se u najmu već 8 godina i odnosi su uvijek bili korektni. U oluji prije par tjedana odletio je krov sa zgrade, stan je potpuno uništen pun vlage i plijesni. Bez tople vode smo i bez struje u većini stana, spavaća soba je pljesniv krevet i nemoguće koristiti, krov nije na vidiku da će se popraviti i za sad nas samo spašava toplo vrijeme. Interesira me koja su moja prava u nastaloj situaciji? Smatram da nam je najmodavac trebao bar zanemariti stanarinu kroz par mjeseci dok se stane ne osposobi (što baš nisam shvatio da najmodavac želi uopće učiniti), s obzirom da ništa nije predloženo sami smo pitali, ali odgovor je da oni stan iznajmljuju jer moraju... pri ulasku u stan je potpisan ugovor sa fiksnim iznosom koji su oni u nekom trenutku podigli jer kao eto njima su porasli troškovi života, a eto nama nisu, i samo donijeli novi ugovor na potpis. Na koji način i po kojem zakonu smo mi zaštićeni kao najmoprimci ? Unaprijed hvala na odgovoru i savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , jasmina 1608 je napisao:

Interesira me koja su moja prava u nastaloj situaciji?

Najmodavac je dužan nekretninu održavati u stanju prikladnom za stanovanje. Ukoliko nekretnina to prestane biti, na poziv najmoprimca (vas) najmodavac je dužan otkloniti nedostatke u određenom roku. Ukoliko to ne učini - možete sami pa ga teretiti za trošak (nije izgledno u ovom slučaju) ili možete raskinuti ugovor.

Ako je ugovor na neodređeno, raskidate ga s otkaznim rokom od 3 mjeseca.

prije 15 sati , jasmina 1608 je napisao:

Na koji način i po kojem zakonu smo mi zaštićeni kao najmoprimci ?

Zakon o najmu stanova, a u slučaju nedostataka Zakon o obveznim odnosima.

Što se tiče povećanja najamnine, pogledajte je li bilo u skladu s čl. 10 Zakona o najmu stanova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija