Jump to content

Kako se zaštiti prilikom kupnje stana koji se koristi


Lukaa1

Preporučene objave

Pozdrav svima,

U procesu smo kupnje stana, te smo našli jedan koji nam odgovara. Stan smo vec pogledali i odlučili da nam se sviđa. Ono što nas brine je da vlasnik stana traži rok od 3 mjeseca da se iseli, odnosno da si nađe drugi stan. U predugovoru i ugovoru bi naravno definirali tu stavku, ali sto bi se dogodilo da se on nakon ta tri mjeseca ne zeli iseliti, odnosno da tvrdi da nije nasao stan. Taj stan ima postojeću hipoteku, te bi mi onda zatvorili njegov kredit i jos bi dobio ostatak novaca. Ima li neka mogućnost definirati s bankom ili nekako da tek kad se on iseli da mu se isplati ostatak novaca, jer nas je strah da se on ogluši na to što smo definirali u predugovoru i ugovoru i ne zeli iseliti? Onda preostaje opcija tužbe ali to nam nekako ne ulijeva sigurnost i tko zna koliko dugo bi se to odugovlačilo, a mi moramo otplaćivati kredit i plaćat najam stana. U pitanju je kupnja stana i želimo biti maksimalno oprezni jer se radi o kreditu na duži period, i baš zbog toga ne želim se osloniti na njegovu dobru volju da ce se on držati ugovora i sve što smo u njemu definirali. Pa ako je netko bio u istoj ili sličnoj situaciji bih vas zamolio da mi predložite koje radnje ili što još mogu napraviti kako bi se osigurao da on stvarno ispoštuje ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija