Jump to content

Tužba protiv radnika za nevraćene posudbe


GoMir

Preporučene objave

Poštovani, 

imali smo zaposlenog radnika kojem je prestao radni odnos. 

Dok je radio kod nas, dana mu je pozajmica i složen je zapisnik o primopredaji novca.

Dogovorena je otplata na rate  i u njemu jasno stoji da je radnik u slučaju prestanka radnog odnosa dužan vratiti cjelokupni iznos Zapisnik je obostrano potpisan, nije ovjeren kod bilježnika. 

Dodatno, radniku smo iznajmljivali stan, te smo kao tvrtka položili polog za njega i plaćali najamninu. U ugovoru stoji da se nama u slučaju uredno izvršene obveze vraća polog. Ugovor o najmu sklopljen je između najmodavca i našeg bivšeg radnika. 

Radnik se nakon odlaska na slobodne dane koji su mu bili odobreni više nije vratio na posao. Vlasniku stana je s moje strane poslan mail da njemu vrati polog, ukoliko je sa stanom sve OK jer je ključ kod njega i ne mogu utjecati na to da ga vrati, kao i obavijest da ću za polog teretiti njega obzirom na nastali trošak. 

 

S radnikom imam whatsapp prepisku u kojoj priznaje dug i kaže da će isti platiti. Dan mu je rok do kraja rujna, danas mu je poslan podsjetnik za uplatu, poruka je pročitana, odgovora nema. 

 

Riječ je o stranom radniku, državljaninu Srbije. Moje je pitanje što mogu napraviti kako bih naplatila svoje potraživanje? Privatna tužba? Ovrha? Nešto treće? 

Hvala puno unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija