Jump to content

Odgoda placanja kazne?


anonimno

Preporučene objave

ako vam je već izrečena zaštitna mjera, ne možete zatražiti poništenje niti da se smanjuje (ma što vam to značilo)......na rješenje imate pravo žalbe, cijeli spis će vam otići na visoki prerkšajni sud i dok se ne riješi ne morate plaćati niti se brinuti za vozačku. kad visoki odluči, dobit ćete na kućnu adresu rješenje na koje više nećete imati pravo žalbe. a što se tiče novčane kazne odnosno plaćanja o obrocima, ne trebate pisati nikakvu žalbu za to, već otiđete na sud, ponesete rješenje sa sobom i zamolite ih da vam to odobre. ovisno o praksi, neki sudovi žele napismeno molbu za obročno plaćanje i u većini slučajeva ona se odobrava. ali vidim da vama nije samo plaćanje problem, već i vozačka, stoga vam ne preostaje drugo nego da se žalite.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, hvala na odgovoru

 

a sta se dogadja kad ovakav slucaj ode na visoki prekrsajni?

 

dali je moguce da se presudi veca kazna od trenutne 1000 kn i 3 mj vozacke?

 

realno, dali postoje sanse da mi se na visokom ponisti mjera oduzimanja vozacke?

 

naime prekrsaj o kojem se radi je laksa prometna nesreca, nisam bio pijan ni nista slicno.

 

nekako me strah da mi se ne dogodi da mi naplate vecu kaznu od ove trenutne, a opet, potrebna mi je vozacka tako da ne znam kako cu funkcionirati 90 dana bez...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već ste vjerovatno na forumu pročitali o mnogobrojnim zastarama, iako osobno ne bih se time zanosila. možda su postali ažurniji. stvarno ne znam. visoki prekršajni sud na temelju stanaj cjelokupnog spisa donosi drugostupanjsku odluku. vps ne može vam izreći veću kaznu nego što ju je izrekao prerkšajni sud. vps može kaznu preinačiti, tako da ju smanji, može potvrditi prvostupanjsku odluku, a može i ukinuti prvostupanjsko rješenje i odlučiti da se ponovno provede postupak, a može na kraju krajeva i donijeti rješenje o zastari. što se tiče vozačk edozvole u nju se neće dirati jer ju obično sud s razlogom izrekne, pa u tom dijelu vps ne mijenja rješenje. postoji vam još jedna opcija, ovisno o sudu možete se dogovoriti, kad riejšenje postane praovmoćno,l da vam sud odmah ne šalje pravomoćno rješenje na policiju, već da pričekaju jedno vriejme (mjesec, dva) pa da tek onda odnesete vozačku. ali ako vam je vozačka stalno potrebna, onda se žalite.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvrka stvarno hvala na odgovorima, kao obican civil i ne pacam se previse u sudstvo pa je lijepo procitat ovakve stvari kad vec jedino mi Hrvati nemamo besplatne pravne savjete na planeti Zemlji :)

 

E saad vezano uz vas odgovor imam par pitanja opet :)

 

1. Ako saljem zalbu, ona ode na VPS, to ce pretpostavljam odgoditi pravomocnost odluke o kazni (novac i vozacka)?

 

2. U trenutnoj situaciji, ako se ne odlucim zaliti, koliko vremena ce proc do pravomocnosti odluke, konkretno zbog vozacke.)

 

3. Zastara? Kako je uopce moguce da moj slucaj zavrsi u zastari, evo za 30 dana ce biti 2 godine od "dana nezgode", dali to ima kakve veze u ovom slucaju?

 

Mislim da cu se zaliti, pa sta bude bude

 

I interesantan mi je podatak da je mogucnost urigirati na prekrsajnom sudu da ne salju rjesenje na policiju...moram priznat da me malo i strah toga jer nikad ne znas dali mozda se mogu tako nekom zamjerit, da ne ispadne da podmicujem sud ili nesto slicno :) mozda sam samo paranoican

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema na čemu.

1. ako se žalite, cijeli spis odlazi na vps, tako da vaše rješenje ne može niti postati pravomoćno jer ste uložili žalbu. u prijevodu kako ste rekli odgađate pravomoćnost kao i plaćanje i vozačku

2.ako se ne žalite, pravomoćnost nastupa osam dana od dana primitka rješenja, i ovisno o sudu kao i zatrpanosti referenta izvršenja, to može biti jako brzo (cc. mjesec dana), a može i duže......

3. zastara nastupa dvije godine od počinjenja prekršaja. kod vas je u te dvije godine donijeto rješenje, ali možda, (nemojte se hvatati za moje riječi) nastupi zastara

4. gledajte, to je dobra volja suda i referenta (govorim o odgodi vozačke - ne uvjetnoj vozačkoj, nego da vam odmah ne šalju na policiju) izvršenja...... takva mogućnost postoji, ne bi se trebao netko osjetit podmićenim ili da mu se zamjerite.....pa ljudi smo i neće vas nitko (barem ne bi trebao), ubiti ako ih tu priupitate.....(da sam ja tako stranke ubijala ne bi ovdje pisala......ha ha :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam šta kompliciraš kad ti je zvrkica rekla sve po redu i među redovima.

prekršaj napravljen 28.04.05. , a rješenje ti dolazi danas.

imaš osam dana za žalbu, što češ ako si pametan i napraviti i to sedmi dan od današnjeg dana, ne kasnije, točnije 02.04.07.ako sam dobro izračunala, a potom ti žalba ide na vps, što u prevodu znači da će ona na vps biti zaprimljena znatno kasnije od 28.04.07. a to znaći da će ti predmet ići u zastaru pa nema ni plačanja ni oduzimanja vozačke dozvole!

jeli ti sad jasno?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija