Jump to content

Žalba Hzmo


yaris1990

Preporučene objave

prije 3 sati , yaris1990 je napisao:

Evo kolege branitelji nakon 8mj došao odgovor na žalbu,odbija se. Žalio sam se na omjere rat/mir 20/80 .dobio opću nesposobnost a hrvi 20%. Ima li tko savjet što dalje. Tužba? Ponavljat obradu il podizati hrvi pa samim tim i omjere. Hvala

Više se isplati ići na obnovu postupka.Po zakonu ti je to svakih 6 mj.(tako je prije bilo)Novi nalazi sa pogoršanjem,psiho testom i obavezno sa ležanjem i pitanje je da li ćeš i sa time proći.Ići na podizanje Hrvi se ne isplati jer to možeš samo nakon 2 god.kad dobiješ trajno rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju yaris1990 meni su uvažili žalbu, što sam u ranijem postu objavio i danas sam bio kod pravnik za uredu za branitelje koji mi je objasnio da ponovo idem na vještačenje jer se vijeće viših vještaka ne slaže sa revizijom mobs, a ja mislio ta ide tužba zato najbolje po savjet kod Pravnika za branitelje u svojoj županij 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , beroduba je napisao:

Više se isplati ići na obnovu postupka.Po zakonu ti je to svakih 6 mj.(tako je prije bilo)Novi nalazi sa pogoršanjem,psiho testom i obavezno sa ležanjem i pitanje je da li ćeš i sa time proći.Ići na podizanje Hrvi se ne isplati jer to možeš samo nakon 2 god.kad dobiješ trajno rješenje

To nije obnova postupka nego ponavjanje zahtjeva i nema vremenskog ograničenja da se zahtjevi ponavljaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam siguran da se više isplati ponoviti zahtjev, nego tužiti, to je teško reći jer se u oba slučaja ne zna ishod, a postoje neke razlike.

Ako se ide u novi zahtjev, a on postane pozitivan - prava pripadaju od prvog dana mjeseca koji slijedi onome kod podnošenja zahtjeva i za 6 mjeseci unatrag, najvjerojatnije, radi dana nastanka invalidnosti.

 

Tužba - ako je pozitivna, prava pripadaju od ranije nego u slučaju a. Međutim, ako se izgubi spor, trošak spada na Vas, a druga strana ima pravo žalbe na Visoki upravni sud u slučaju da prvostupanjski upravni spor bude Vama u korist.

Poanta je da ne možete biti sigurni u ništa.

uređeno: od ledena_kisa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija