Jump to content

Nasljedstvo


Zak

Preporučene objave

Molim Vas da mi pomognete. Moželi moj muž našu kuću koju smo zajedno gradili 40 godina a koja je upisana samo na njegovo ime, darovati našem sinu bez mog znanja i pristanka. I ukoliko je to već učinio kakva su moja prava u slučaju njegove smrti-muža , ako sin nebude htio da ja i dalje živim u našoj kući.

Dali me može izbaciti na ulicu?

Molim Vas da mi što HITNIJE odgovorite.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi u svakom slučaju imate pravo na zakonsku 1/2 imovine s osnove bračne stečevine. Za života muža, ukoliko vam to on osporava, morate pokrenuti parnicu i ishoditi presudu kojom će vaše pravo biti utvrđeno, te osnovu toga se upisati u zemljšne knjige.

Nakon smrti muža, također možete tražiti bračnu stečevinu, ali ako vam netko od nasljednika to osporava morat ćete se izboriti sudskim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. mislim da mi neće preostati ništa drugo nego da ipak potražim odvjetnika.

Samo sam htjela znati da li imam i kakve su mi šanse da to ostvarim a ne da uludo idem potrošiti i ovo malo ušteđevine na odvjetnike a na kraju nebude od tog ništa.

Još jednom hvala.

 

I ako mi još tko god može pomoći dodatnim savjetom vezano za to ili nekim konkretnim primjerom bit ću neizmjerno zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija