Jump to content

Ostvarivanje naknade za nezaposlene nakon isteka roka


Galion

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci sam prestao obavljati samostalnu djelatnost (ne svojom voljom -- izgubio sam najveceg klijenta). Nisam u roku od 30 dana podnio zahtjev za naknadu za nezaposlene jer onda nisam ni znao da ju mogu dobiti oni koji prestaju obavljati samostalnu djelatnost.

Koliko vidim, sad imam 2 moguce opcije za dobivanje naknade:

1. Podnijeti zahtjev sa zakasnjenjem, posto jos nije isteklo 60 dana od propustanja roka -- samo onda moram dati opravdani razlog za propustanje roka, a ne znam kakav bi to razlog bio i kako to dokumentirati.

2. Naci nekoga da me nakratko zaposli i odmah mi da otkaz. Posto nisam bio podnio zahtjev nakon prestanka samostalne djelatnosti, mogao bih nakon otkaza podnijeti novi zahtjev u roku i tu bi se uracunalo i vrijeme obavljanja samostalne djelatnosti. Je li moje razumijevanje tocno?

Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Galion je napisao:

1. Podnijeti zahtjev sa zakasnjenjem, posto jos nije isteklo 60 dana od propustanja roka -- samo onda moram dati opravdani razlog za propustanje roka, a ne znam kakav bi to razlog bio i kako to dokumentirati.

Nemate opravdani razlog.

prije 7 sati , Galion je napisao:

2. Naci nekoga da me nakratko zaposli i odmah mi da otkaz. Posto nisam bio podnio zahtjev nakon prestanka samostalne djelatnosti, mogao bih nakon otkaza podnijeti novi zahtjev u roku i tu bi se uracunalo i vrijeme obavljanja samostalne djelatnosti.

Možete, ali morate paziti i na vrstu otkaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Nemate opravdani razlog.

OK. Čisto iz znatiželje, koji razlog bi bio opravdan?

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Možete, ali morate paziti i na vrstu otkaza.

Hvala. Koju vrstu otkaza bi trebao dobiti? Moj dojam je bio samo da otkaz ne smije biti u jednoj od kategorija na ovoj HZZ-ovoj stranici. Da li se radi samo o tome, ili trebam na još nešto paziti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Galion je napisao:

Čisto iz znatiželje, koji razlog bi bio opravdan?

Npr. fizička nemogućnost iz raznih razloga.

prije 18 sati , Galion je napisao:

Moj dojam je bio samo da otkaz ne smije biti u jednoj od kategorija na ovoj HZZ-ovoj stranici. Da li se radi samo o tome, ili trebam na još nešto paziti?

Da, ali i da HZZ ne posumnja da se radi o fingiranom poslu, a radi stjecanja koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa svim duznim postovanjem, ne znate gotovo nista o mojoj situaciji. Implikacija da ne trazim posao je uvredljiva koliko je i netocna -- trazim ga, ali bih zelio u meduvremenu dobiti naknadu. Zadovoljavam sve uvjete za nju, no nisam se prijavio u roku od 30 dana jer nisam u to vrijeme znao da ih zadovoljavam. Zbog toga ne smatram neopravdanim uzeti kratki posao da nadoknadim taj propust.

 

Jos jednom vas molim da se suzdrzite od neutemeljenih pretpostavki i pruzate mi (i ostalim sudionicima u slicnim situacijama) elementarni obzir -- kojeg pruzam i vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija