Jump to content

Kupovina nekretnine od stranog državljana- isplata u inozemstvo problem


anonimno

Preporučene objave

Veoma sličan primer imam i ja. Naime, ja sam trenutno u kupoprodajnom odnosu. Meni je savjetovano da devizni račun u zemlji u kojoj živim otvorim u jednoj od stranih banaka, i da ta ista strana banka ima svoju poslovnicu i u zemlji gdje se i nekretnina nalazi. Na osnovu IBANA može obaviti transakcija (prenos novca). Da uprostim. Vi biste morali upitati državljanku iz Makedonije u kojoj banci ima otvoren devizni račun. zatim provjeriti da li u HR ima ta ino banka ima poslovnicu uHR. Ukoliko ima neka Vam Makedonka proslijedi dokument na kojem se vidi IBAN. Na taj način ćete izvršiti uplatu i transfer novca. Koliko sam ja obaviještena ta transakcija iznosi 0,4% u HR, a makedonka će kada cijela suma legne na račun u Makedoniji biti obavezna matičnoj banci uplatiti procenat od primljene sume pri podizanju novca sa računa. Da li sam u pravu vidjet ću i sama. Ja razmišljam i o mogućnosti Western uniona. Da li sam u pravu? Kolika je tu provizija ne znam. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija