Jump to content

Tužba protiv Crkve


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

molim pomoć na jedno pitanje, slično.

Imam parcelu u dugoročnom posjedu, ograđenom koja je u vlasništvu biskupije.taj posjed je uz moju kuću i ograđen je već 30 godina i ja ga koristim.

U ZK-u je naveden vlasnik biskupija i zabilježba spora s moje strane (odvjetniku sam platio da pokrene postupak upisivanja vlasništva ) sad mi odvjetnik (nešto mi smrdi ) kaže da moram dići tužbu protiv novih vlasnika, što znači ponovno plačanje postupka. Ne razumijem kako je biskupija i kada prodala zemlju novim vlasnicima, a da to nije evidentirano u ZK. a moj spor s biskupijom je od 1996. To znači da je biskupija nakon pokretanja parnice proda(va)la parcelu. imam dojam da me odvjetnik mulja,

hitno mi dajte savjet-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je zabilježba onda ne morate protiv novih vlasnika tužbu jer zabilježba djeluje prema njima na način da nisu savjesne osobe.

dakle ako se utvrdi da ste vi vlasnik pravomoćnom presudom protiv biskupije onda vi pišete njima da vam priznaju ako ne onda tek protiv njih idete. oni gube odmah jer nisu treće savjesne osobe. (znale su da se vodi spor oko vlasništva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, odvjetnik je tek sad u ožujku ove godine stavio zabilježbu. Tu mislim da mulja jer ako je spor od 1996 već tada je trebalo to biti "zabilježeno " na sudu . ja nisam znao da je to trebao odvjetnik zatražiti upis zabilježbe. zato mislim da me odvjetnik oštetio i mislim da ga trebam tužiti odvjetničkoj komori ili nešto tako. to je strašno. i zato tražim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ne, odvjetnik je tek sad u ožujku ove godine stavio zabilježbu. Tu mislim da mulja jer ako je spor od 1996 već tada je trebalo to biti "zabilježeno " na sudu . ja nisam znao da je to trebao odvjetnik zatražiti upis zabilježbe. zato mislim da me odvjetnik oštetio i mislim da ga trebam tužiti odvjetničkoj komori ili nešto tako. to je strašno. i zato tražim savjet

 

 

Tko plaća postupak ako se ja npr. javim odvjetničkoj komori i potužim se na odvjetnika koji me optetio krivim vođenjem postupka.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on će se vaditi da nije dobio od vas uputu za ništa osim tužbe,

ako kupci te nekretnine nisu znali niti mogli znati da se vodi spor i da vi smatrate da ste vlasnik onda ne možete postati vlasnik više.

eventualno protiv biskupije možete uspjeti sa zahtjevom za naknadu štete koju su vam prouzročili prodajom te zemlje.

ali opet sve pod uvjetom da dokazete da ste vi bili vlasnik.

da li vas je odvjetnik prije tuzbe upozorio na rizik u slucaju neuspjeha odnosno da li je rekao koje su sanse?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija