Jump to content

Ugovor o radu i upis na redovni studij na Sveučilištu?


KaubojX

Preporučene objave

Zanimalo bi da li je moguće upisati redovni studij kao zaposlenik koji ima ugovor o radu?

Naravno, ne zanimaju me nikakva studentska prava(školarine, menze, domovi, stipendije, gradski prijevoz, odnosno nikakve studentske povlastice).

Radi se o javnom fakultetu, tj. "državnom".

Zanima me samo da mogu upisati, učiti i polagati ispite. Na kraju i diplomirati.

Već imam jedan završen fakultet, te sam to završavao kao izvanredni student. I da, nisam više mlad. Početak 40. godina ljudskoga života.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

- da odgovorim sam sebi, pa možda pomogne nekome drugome.

Naime, može se imati potpisani ugovor o radu i biti u status redovitoga studenta.

Pripadajući zakon: "Zakon o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti", članak 79., stavka (2):

Citiraj

Student iz stavka 1. ovoga članka može biti u radnom odnosu ili obavljati samostalnu djelatnost obrta ili drugog slobodnog zanimanja.

👍🤩

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Redovni student mora po istom tom Zakonu pohađati nastavu. Sada je do Fakulteta i održavatelja kolegija kako će organizirati nastavu. Naravno, da u osobnom slučaju ne računam da će se itko meni prilagođavati. Ja dolazim njima, a ne oni meni.

Nije realno da će netko tko radi 8-16h, moći u tom vremenu pohađati nastavu. Međutim, postoji i smjenski rad (-noćni),...rad izvan radnoga vremena (remote IT), a na kraju krajeva student koji radi može prekinuti radni odnos, te se zaposliti preko student-servisa.

Prijašnji zakoni nisu bili točno definirani, vezano za redovite studente koji imaju ugovor u radu. Meni je najbitnije da nisam u nikakvoj koliziji sa zakonom. Što se tiče pohađanja nastave, spreman sam na to. U IT se ionako ne radi nešto, previše puno. A, i sposoban sam raditi više poslova. Sve sam podredio budućem studiju....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija