Jump to content

Preuzimanje zajedničke prostorije u zgradi


edinjo55

Preporučene objave

Poštovani vlasnik sam stana u manjoj zgradi koja ima tavan koji spada u društveno vlasništvo svih sustanara bez definiranog omjera. Trenutno je situacija da je zgrada u lošem stanju te bi se fasada i krov trebali obnoviti. Ja bi se ponudio ostalim suvlasnicima da na svoj račun riješim fasadu i obnovu krova za zamjenu za vlasništvo tavana. Stvar je također da država ima neke prostore u zgradi stoga me zanima koji bi bili koraci da se ovako nešto realizira i je li to uopće moguće. Hvala puno 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Spitfire je napisao:

Ovisi o pravnom uređenju zgrade, jer spominjete društveno vlasništvo bez određenih omjera, a kako spominjete i RH to bi mogla biti skoro nemoguća misija dobijanja suglasnosti svih suvlasnika i eventualni međuvlasnički ugovor.

Da pričam u slušaju da bi svi suvlasnici bili zainteresirani za to inače znam da se ne može. Koliko sam razumio predstavnika stanara država ima dva poslovna prostora i jednu garsonjeru u zgradi. Kako smo gledali prije samo za renovaciju na račun svih suvlasnika država prihvaća ići u renovacije u slučaju da je preko 50% suvlasnika (površine u ukupnoj zgradi) dalo potpis. Pa mi nekako ima smisla da bi dali i oni potpis ako je 100% suvlasnika za tu ideju da renovacija ide na moj trošak po projektu zauzvrat vlasništva tavana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija