Jump to content

Kaznena prijava za prijetnje i nasilje u obitelji


Joskoj

Preporučene objave

Trebam pomoć sta napraviti. Moja mlađa kcer 16g je prijavila majku zbog zlostavljanja sto psihičkog sto fizičkog. Nama su doma dosle gospođe iz centra za socijalnu skrb gdje su ispitivali prvo suprugom pa zatim mene međutim supruga je mene optuzila da sam ja njoj prijazio smrcu i da sam ju izbacio iz kuce. Socijal je pozvao policiju koja je dosla i razgovarala samnom i sa suprugom ona je također prijetila i meni i dijeci da ce nas zaklati sto sam ja rekao policijskom službeniku koji me je pitao da li zelim podnijeti kaznenu prijavu na sto sam ja odgovaram potvrdno. Dolazi krimi policija odvode nju a mene policijski službenici u policijsku stanicu na razgovor. Po dolasku mene procesuiraju momentalno u celiju i nakon nekih 15-20min mi dolazi covjek iz krimi policije i daje mi papir da sam uhicen. Ja sam pitao zbog čega se zasto na sto mi isti odgovara da sve pise u papiru. Prvo sam odbijao potpisati jer sam prvo htio dati iskaz i pitao sam da li mogu potpisati naime n sto dam iskaz na sto mi isti odgovara negativno. Ja sam potpisao jer mi je rečeno da Ce i ona biti uhicena. Nakon nekog pola sata dolazi drugi gospodin iz krimi policije i daje mi papir na kojem stoji da me je moja supruga kazneno prijavila za prijetnje smrću i zlostavljanje nje i dijece dala je dva datuma kada je se to desilo a ta dva dana su bile prisutne obje kceri jedna punoljetna a druga kako sam v c gore naveo. Ja sam sluzbenika pitao kada ja mogu podnijeti svoju prijavu na sto mi isti odgovara da sam ja lisen slobode i da nemam pravo nikoga prijaviti. Moje pitanje je bilo na osnovu cega i koje dokaze imaju da sam ja to dijelo ucinio. Na to nisam dobio odgovor. Odveli su me na ispitivanje pred kamerama gdje sam mogao samo odgovarati na pitanja koja su mi oni postavljali. Jedino sto sam mogao reci da su obje cure bile prisutne oba datuma i da mogu njih sve pitati. Na sto mi je policijski službenik rekao da ce obaviti obavijesni razgovor s punoljetnom kceri. Mene su procisuirali na oranice gdje mi nitko nista ne govori. Izveden sam pred nadzornika koji mi je rekao da moram pred drzavno odvjetništvo gdje sam ja trazio odvjetnika po službenoj dužnosti. Oko 12 sati sam sproveden na drzavno odvjetništvo gdje sam cekao odvjetnika. Nakon sto je odvjetnik dosao razgovarao je samnom i otisao pitati kada Ce poceti ispitivanje gdje mu je rečeno da uskoro ali da ja moram kod istražnog suca dakle bez ispitivanja. Dao sam iskaz na odvjetništvu. Gdje su mi ponovili da moram kod istražnog suca zbog određivanja istražnog zatvora. Nisu mi dali rijesenje sa odvjetnistva. Vratili su nas na oranice potom nakon nekih sat vremena su dosli i rekli da nas voze kod istražnog suca. Po dolasku kod istražnog sudca dobio sam rijesenje gdje oni traze hitan istražni zatvor. Sudac me je oslobodio da se branim sa slobode i odredio mi mjere zabrane viđanja i kontaktiranja supruge i dijece koja su oduzete mojoj supruzi i dana na privremeno skrbništvo mojoj majci. Ona njih smije kontaktirati svakodnevno. Imao sam nedavno istražno rociste gdje su moje obje cure svjedocile i iznijele istinu sta je se sve desavalo i tko je koga vrijeđao i maltretirao. Jedino sto sam ja lose napravio je da sam u jednom slučaju bacio plastičnu dasku pokraj nje nakon visesatnog provociranja i vrijeđanja od strane supruge. Sada cekam daljnji razvoj situacije. Moje pitanje je kome da ja dostavom sve dokaze koje imam od poruka do glasovnih poruka, audio zapisa(snimljeno od maloljetne kcer) sta je se desavalo i zapravo tko je koga vrijeđao i maltretirao. Da li ja mogu jos nesto uciniti da mi se ukinu mjere zabrane viđanja i kontaktiranja dijece? Podnijeo sam zahtijeva za razvod braka. Bio sam kod psihologa. Smatram da i samo postupanje policije nije bilo u redu ako su svijedoci bili prisutni i da su mene procesuirali bez vrijednog dokaza.

Hvala unaprijed 

Moram napomenuti da na istražnom rocistu je supruga imala drugačiji iskaz od onoga sa policije 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija