Jump to content

Dupla naplata dugovanja


mxm1319

Preporučene objave

Postovani, molim vas za savjet hitno.

Danas mi je blokiran racun radi Hrvatskog Telekoma preko javnog biljeznika za dug koji je vec podmiren.

Taj dug zbog kojeg sam blokiran je podmiren 2022 godine preko ovrhe koju mi je poslala agencija Eos Matrix.

Molim vas hitno pomoc sto raditi, ne zelim placati dva puta isti dug.

Kome se obratiti Hrvatskom telekomu, javnom biljezniku ili Fini??

Molim vas pomoc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Javni bilježnik Vam nije blokirao račun već ovrhovoditelj. Možete se obratiti direktno njemu, ali pazite na rok od 60 dana koji teče od podnošenja zahtjeva za izravnu naplatu, jer u tom roku možete koristiti pravna sredstva koja su sukladno čl. 210. Ovršnog zakona na raspolaganju ovršeniku.

Hvala vam na brzom odgovoru.

Znaci direktno sa Hrvatskim Telekomom moram ovo rjesavati.

Vec sam ih kontaktirao a sada se moram molim Bogu da ce mi to povuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, Borbena7 je napisao:

Javni bilježnik Vam nije blokirao račun već ovrhovoditelj. Možete se obratiti direktno njemu, ali pazite na rok od 60 dana koji teče od podnošenja zahtjeva za izravnu naplatu, jer u tom roku možete koristiti pravna sredstva koja su sukladno čl. 210. Ovršnog zakona na raspolaganju ovršeniku.

Molim vas samo, ako znate, kako je moguce uopce da se ovo dogodi?

Dakle HT se naplatio prosle godine putem EOS matrixa i ovrhe na fini a sada mi je dosla opet ovrha od njih?

Kako da znam da nece poslati i 3.put ovrhu preko neke 3.strane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , mxm1319 je napisao:

Znaci direktno sa Hrvatskim Telekomom moram ovo rjesavati.

Da, ako su oni zatražili izravnu naplatu, ali prije će biti da su to napravili putem punomoćnika, odvjetnika.

prije 3 sati , mxm1319 je napisao:

Dakle HT se naplatio prosle godine putem EOS matrixa i ovrhe na fini a sada mi je dosla opet ovrha od njih?

Pitanje je, da li je u cijelosti bila ustupljena tražbina ili samo za dio za koji su Vas ovi već ovršiti.

prije 3 sati , mxm1319 je napisao:

Kako da znam da nece poslati i 3.put ovrhu preko neke 3.strane?

Nikako, ali zato ovršenici u roku od 60 dana mogu tražiti proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim. Pazite da Vam ne protekne ovaj rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Borbena7 je napisao:

Da, ako su oni zatražili izravnu naplatu, ali prije će biti da su to napravili putem punomoćnika, odvjetnika.

Pitanje je, da li je u cijelosti bila ustupljena tražbina ili samo za dio za koji su Vas ovi već ovršiti.

Nikako, ali zato ovršenici u roku od 60 dana mogu tražiti proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim. Pazite da Vam ne protekne ovaj rok.

Hvala jos jednom na odgovorima.

Izgleda da me ipak nisu ovrsili za isti dug nego je HT prodao dio duga tada EOS Matrixu a dio ovom odvjetnickom drustvu.

Sada mene zanima mogu li ja ikako pobiti tu ovrhu da se povuce ili se zaliti nekako jer nisam dobio nikakvu pismenu obavijest o prijedlogu za ovrhu, niti sam imao mogucnost zalbe ili dogovora za obrocnu otplatu, samo mi je odjednom blokiran racun jucer.

Bas grozna i neugodna situacija i to u ovo blagdansko vrijeme :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedna stvar vezano za ovu ovrhu.

Ona je poslana na moju bivsu adresu prebivalista u 2 mjesecu 2022. S obzirom da sam promjenio adresu prebivalista u 1 mjesecu 2022 obavijest i rjesenje o ovrsi nikada nisam primio. Time sam uskracen za mogucnost zalbe, dogovora oko otplate i pripreme za eventualnu blokadu racuna (otvaranje zasticenog racuna, izdvajanje novaca za otplacivanje ovrhe). Ima li smisla pisati prigovor odvjetnickom drustvu radi navedenog? @Borbena7 ?

uređeno: od mxm1319
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , mxm1319 je napisao:

Sada mene zanima mogu li ja ikako pobiti tu ovrhu da se povuce ili se zaliti nekako 

Na što bi se točno žalili?

prije 7 sati , mxm1319 je napisao:

niti sam imao mogucnost zalbe ili dogovora za obrocnu otplatu, samo mi je odjednom blokiran racun jucer.

U pitanju je ovršna isprava, tako da je ovo ispravno postupanje.

prije 1 sat , mxm1319 je napisao:

. Ima li smisla pisati prigovor odvjetnickom drustvu radi navedenog?

Sada je kasno za prigovor, jer je prošao rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Borbena7 je napisao:

Na što bi se točno žalili?

U pitanju je ovršna isprava, tako da je ovo ispravno postupanje.

Sada je kasno za prigovor, jer je prošao rok.

Mislio sam na žalbu jer nikada nisam osobno dobio to rjesenje niti ikakvu obavijest jer ne živim više na toj adresi.

A ništa onda, razumijem sve. Hvala svakako na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Dupla naplata dugovanja

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija