Jump to content

Neisplata dijela plaće


Greensavage

Preporučene objave

Poslodavac mi ne daje plaću prema ugovoru nego mi dio daje na račun, a dio na ruke. Žalila sam se na to, da bih na kraju dobila otkaz s tim da mi zadnjih par mjeseci nije dao ni onaj dio na ruke. Imam ugovor i imam platne liste iz kojih se vidi razlika, prijavila sam ga online Inspektoratu ali osim automatskog odgovora da je moj slučaj zaprimljen, nisam dobila nikakve daljnje informacije, a nemoguće ih je dobiti na telefon. 

Čitam da mi treba dati obračun o neisplati plaće s kojim bih ga na FINA-i mogla ovršiti, ali ne mogu se nadati da će mi to dati, pa vas ovdje molim za savjet što mi je činiti jer mi taj novac stvarno treba.

Hvala puno svima na bilo kakvim informacijama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 16. 01. 2024. u 11:15, Greensavage je napisao:

Poslodavac mi ne daje plaću prema ugovoru nego mi dio daje na račun, a dio na ruke.

Što ovo točno znači?

Dana 16. 01. 2024. u 11:15, Greensavage je napisao:

Žalila sam se na to, da bih na kraju dobila otkaz

Kakav otkaz i što ste poduzeli vezano za to?

Dana 16. 01. 2024. u 11:15, Greensavage je napisao:

s tim da mi zadnjih par mjeseci nije dao ni onaj dio na ruke

Jeste poduzimali što u vezi ovoga dok ste bili u radnom odnosu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 05. 03. 2024. u 17:19, Borbena7 je napisao:

Što ovo točno znači?

Kakav otkaz i što ste poduzeli vezano za to?

Jeste poduzimali što u vezi ovoga dok ste bili u radnom odnosu?

U ugovoru piše jedna cifra, a on mi je na račun uplaćivao drugu a ostatak mi je davao u cashu.

Otkaz je bio kao višak radne snage. Nisam ništa mogla poduzeti jer je rekao da me više ne treba. 

Nisam puno mogla poduzeti da mi plati, ukazivala sam mu na to, ali ništa. Ili ga nije bilo ili je prebacivao odgovornost na računovodstvo a oni navodno rade po njegovom nalogu. Nakon zadnjeg puta kad sam tražila da mi plati ostatak, dao mi je otkaz. Rekla sam mu da ću ga prijaviti a on se samo nasmijao. Prijavila sam ga inspekciji rada jer mi uopće ništa nije platio za zadnji mjesec dok je bio otkazni rok, a ne znam poduzima li išta inspekcija. Jednom sam ih uspjela dobiti i rekli su mi da je predmet u postupku i da će sve biti riješeno u 2. mjesecu, a od tada ih uopće ne mogu dobiti na telefon, a na mailove ne odgovaraju. Ne znam više što mogu očekivati. Zadužena sam na sve strane i na ovo sam računala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 04. 2024. u 16:51, Greensavage je napisao:

Jednom sam ih uspjela dobiti i rekli su mi da je predmet u postupku i da će sve biti riješeno u 2. mjesecu, a od tada ih uopće ne mogu dobiti na telefon, a na mailove ne odgovaraju

Nema smisla da dosađujete, jer se ovo ne rješava telefonski, a ni putem emaila.

Treba Vam odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 04. 2024. u 8:11, Borbena7 je napisao:

Nema smisla da dosađujete, jer se ovo ne rješava telefonski, a ni putem emaila.

Treba Vam odvjetnik.

Nemam ja novaca za odvjetnika. Osim toga, to bi onda bio sudski postupak koji bi trajao tko zna koliko a negdje sam pročitala da na temelju rješenja inspekcije FINA ovršuje poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija