Jump to content

Registar osoba s invaliditetom


Tesla35

Preporučene objave

Osoba sam s invaliditetom kojoj je po CSSS određen III stupanj invaliditeta a po rješenju HZMO 80% tjelesnog oštećenja i 80% na donje ekstremitete.

U izvodu iz ROI piše "80% oštećenja organizma i više vrsta funkcionalnog oštećenja (stupnjevi 2,2)".

Pokušala sam od HZJZ dobiti tumačenje zbog čega se izrijekom ne navodi i postotak koji se odnosi na donje ekstremitete, te što znače stupnjevi 2, 2 (jesu li oni ekvivalent nečemu i ako jesu čemu). 

Kojim propisom se određuju upisani stupnjevi jer očito je da nisu samo prepisani oni iz postojećih rješenja, možda su ispravni ali nikako da saznam kako usporediti stare i nove (ROI) podatke.

Kroz sve medije se poziva invalidne osobe da provjere svoj status u ROI ali ih se nigdje ne upućuje na koji način mogu podatke ažurirati i eventualno ispraviti.

Iz HZJZ sam samo dobila odgovor da su podaci upisani prema rješenju no nisu mi htjeli navesti po kojem rješenju.

Naišla sam na vrlo neljubaznu gospođu koja nije odgovorila niti na jedno moje pitanje, možda iz neznanja.

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

tražite potvrdu  na e-mail adresu  martina.ivanic@hzjz.hr  g. Martina Ivanić -registar osoba s invaliditetom, u kratkom roku dobit ćete potvrdu 

Stupnjevi funkcionalne sposobnosti se određuje na vještačenju u ZOSI (I-IV) po Uredbi o metodologiji vještačenja iz 2023.

Po novom se upisuje samo največi stupanj bez obzira na više njih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Tesla35 je napisao:

Osoba sam s invaliditetom kojoj je po CSSS određen III stupanj invaliditeta a po rješenju HZMO 80% tjelesnog oštećenja i 80% na donje ekstremitete.

U izvodu iz ROI piše "80% oštećenja organizma i više vrsta funkcionalnog oštećenja (stupnjevi 2,2)".

Pokušala sam od HZJZ dobiti tumačenje zbog čega se izrijekom ne navodi i postotak koji se odnosi na donje ekstremitete, te što znače stupnjevi 2, 2 (jesu li oni ekvivalent nečemu i ako jesu čemu). 

Kojim propisom se određuju upisani stupnjevi jer očito je da nisu samo prepisani oni iz postojećih rješenja, možda su ispravni ali nikako da saznam kako usporediti stare i nove (ROI) podatke.

Kroz sve medije se poziva invalidne osobe da provjere svoj status u ROI ali ih se nigdje ne upućuje na koji način mogu podatke ažurirati i eventualno ispraviti.

Iz HZJZ sam samo dobila odgovor da su podaci upisani prema rješenju no nisu mi htjeli navesti po kojem rješenju.

Naišla sam na vrlo neljubaznu gospođu koja nije odgovorila niti na jedno moje pitanje, možda iz neznanja.

Ako sada imate 3 stupanj funckionalnog ostecenja a tamo stoji broj 2,2 vise vrsta ostecenja to treba ispraviti,mada su sami trebali azurirati do 31.12.2023...ali greska se uvijek potkrade...posaljite Im na mail koji je gospodin Cvrtila naveo rijesenje o czzs 3 stupanj pa ce ispraviti,jer ce oni podatke za inkluzivni uzeti iz registra hzzj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovaa,

Osobno sam izvukao potvrdu putem e-građanina, naravno bila je pogrešna. Po uputi na stranicama HZJZ sam telefonskim putem tražio nekog da to ispravi. Spojili su me sa nekim lječnikom koji mi je rekao da pošaljem samo stranice na kojima je vidljiv stupanj funkcionalne sposobnosti i postotak invaliditeta. Jednostavno sam fotografirao i poslao dvije stranice iz nalaza i mišljenja vještaka. Potom mi je g. Ivanić poslala ispravnu potvrdu (sve se odigralo u 30 minuta), uz napomenom da se ne zbunim jer po novom sada pišu samo največi stupanj invalidnosti bez ozira na više funkcionalnih oštećnja.

Ako niste vidjeli na stranicama HZJZ stoji poziv za provjeru ispravnosti, predpostavljam da sve treba komunicirati preko  e-maila invaliditet@hzjz.hr iako je meni poslala putem svoje adrese

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Registar osoba s invaliditetom

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija