Jump to content

Rješenje Županijskog suda prije dostave žalbe


Matija678

Preporučene objave

Molim pravne stručnjake za savjet. 

Radi se (barem za mene) o nevjerojatnoj situaciji. 

Ukratko, pokrenuo sam tužbu (sam sebe zastupam) , u istoj je 1.st. sud donio presudu (djelomično meni u korist) na koju sam uložio žalbu, međutim žalba je u žurbi predana nepotpisana i tu nastaje problem. 

Cjelokupnu je žalbu (nepotpisanu) 1.st.sud predao na 2.st. sud koji je u međuvremenu žalbu odbacio (početkom ovog mjeseca i ista je vidljiva u predmetu 1.st. suda ) da bi mi danas stigao dopis od  1.st. suda u kojem me poziva da potpišem žalbu jer će ista u suprotnom  biti odbačena (dopis 1.st suda datira prije odluke Županijskog suda i prije nego je odluka 2st suda upisana u e-predmet 1.st suda) 

Molim za savjet što napraviti, obzirom da je presuda donesena očito nezakonito.

Što ako ne potipšem žalbu? Obzirom da rješenje Županijskog suda  postaje pravomoćno danom odluke, znači li to da je odluka Županijskog suda u Zgbu nezakonita?  

Nije mi jasno kako sud može donjeti odluku suprotno ZPP u kojj stoji da sud po službenoj dužnosti pazi dali je žalba potpisana. 

Ako Županijski sud ne pazi ni na najosnovnije stvari, kako je uopće donio odluku (sumnjam da je Žalba uopće pogledana) 

Dali ima smisla žaliti se predsjedniku Županiskog suda ili da pokrenem Ustavnu tužbu?  (ili da čekam da oduka postane pravomoćna pa uložim zahtjev za ukidanje pravomoćnosti ?)

 

Unaprijed Hvala svima na pomoći. 

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Rješenje Županijskog suda prije dostave žalbe
prije 15 sati , Matija678 je napisao:

Molim pravne stručnjake za savjet. 

Radi se (barem za mene) o nevjerojatnoj situaciji. 

Ukratko, pokrenuo sam tužbu (sam sebe zastupam) , u istoj je 1.st. sud donio presudu (djelomično meni u korist) na koju sam uložio žalbu, međutim žalba je u žurbi predana nepotpisana i tu nastaje problem. 

Cjelokupnu je žalbu (nepotpisanu) 1.st.sud predao na 2.st. sud koji je u međuvremenu žalbu odbacio (početkom ovog mjeseca i ista je vidljiva u predmetu 1.st. suda ) da bi mi danas stigao dopis od  1.st. suda u kojem me poziva da potpišem žalbu jer će ista u suprotnom  biti odbačena (dopis 1.st suda datira prije odluke Županijskog suda i prije nego je odluka 2st suda upisana u e-predmet 1.st suda) 

Molim za savjet što napraviti, obzirom da je presuda donesena očito nezakonito.

Što ako ne potipšem žalbu? Obzirom da rješenje Županijskog suda  postaje pravomoćno danom odluke, znači li to da je odluka Županijskog suda u Zgbu nezakonita?  

Nije mi jasno kako sud može donjeti odluku suprotno ZPP u kojj stoji da sud po službenoj dužnosti pazi dali je žalba potpisana. 

Ako Županijski sud ne pazi ni na najosnovnije stvari, kako je uopće donio odluku (sumnjam da je Žalba uopće pogledana) 

Dali ima smisla žaliti se predsjedniku Županiskog suda ili da pokrenem Ustavnu tužbu?  (ili da čekam da oduka postane pravomoćna pa uložim zahtjev za ukidanje pravomoćnosti ?)

 

Unaprijed Hvala svima na pomoći. 

Osobno bih išao istovremeno opreza radi na

1.) postupanje sukladno uputi 1. stupanjskog suda i potpisao žalbu

2.) u smislu ovog što je @Borbena7rekla uzeo bih odvjetnika da protiv rješenja drugostupanjskog suda piše prijedlog za dopuštenje revizije zbog povrede temeljnih ljudskih prava iz čl. 385.a. ZPP-a. Kažem odvjetnika jer samo osoba s položenim pravosudnim može podnijeti prijedlog za dopuštenje revizije. 

uređeno: od Ivo Kermartin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija