Jump to content

Građevno zemljište a ne smijem graditi ?


anonimno

Preporučene objave

Ovako stvari stoje,

Imam građevno zemljište zona turističke namjene.Uz granicu s mojim paercelama postoji već izgrađeno naselje, zona također turističke namjene.Po uvjetima građenja za čitavu zonu dopušten je max. broj kreveta xx. kako je u naselju pored mojih parcela već iskorišten broj kreveta na mojim parcelama ne preostaje mogućnost gradnje kakvog hotela,hotelčića ili pogotovo kamp naselja ili apartmana ( a ja jedino to smijem u toj zoni graditi )

dakle moje parcele su obezvrjeđene iako građevinske , ne mogu ih nikome prodati, dok pritom u susjednom naselju parcela "teži" 500 eura/m2.ISTA ZONA A CIJENE PARCELE RAZLIČITE.

Imam "vrijedno" zemljište a ne mogu ga prodati (ne možeš na njemu niti vlastitu kućicu izgraditi, niti uzgajati biljke ni životinje )

Ima li tko savjet ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

je napisao:

tražite državu naknadu zbog gubitka vrijednosti jer se smatra kao da je došlo do potpunog izvlaštenja.

također, sve pod uvjetom da ste prigovorili na urbanisticki plan koji je naknadno donesen i zbog kojeg vam je došlo do pogoršanja uvjeta i u roku od 3 godine[/b]

 

Molim vas da mi pomognete u sastavku tog prigovora, da li to mora biti opširno ili neke smjernice, Pretpostavljam da ću nakon toga morati neku tužbu pokrenuti pa bih barem u ovom prigovoru pokušao izbjeći odvjetnika...Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

tražite državu naknadu zbog gubitka vrijednosti jer se smatra kao da je došlo do potpunog izvlaštenja.

 

također, sve pod uvjetom da ste prigovorili na urbanisticki plan koji je naknadno donesen i zbog kojeg vam je došlo do pogoršanja uvjeta i u roku od 3 godine

Molim vas da mi pomognete u sastavku tog prigovora, da li to mora biti opširno ili neke smjernice, Pretpostavljam da ću nakon toga morati neku tužbu pokrenuti pa bih barem u ovom prigovoru pokušao izbjeći odvjetnika...Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

tražite državu naknadu zbog gubitka vrijednosti jer se smatra kao da je došlo do potpunog izvlaštenja.

 

također, sve pod uvjetom da ste prigovorili na urbanisticki plan koji je naknadno donesen i zbog kojeg vam je došlo do pogoršanja uvjeta i u roku od 3 godine

Da li je moguće tražiti izmjenu i dopunu prostornog plana, pa da i moje čestice uđu u "gradnju" ? kakav je postupak? kako sročiti zahtjev ?Prijedlog? Podnesak ? Žalba ?

Zadnja varijanta je tužba. zanima me da li je općini lakše uvažiti mogućnost izmjene prostornog plana ili je spremnija podnijeti moju tužbu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija