Jump to content

Obrt za prijevoz kopneni i morski


ivanomario99

Preporučene objave

Stalno sam zaposlen i da bi upotpunio kućni budžet otvorio bi dodatno obrt, jdoo ili paušalni obrt.

Primarna djelatnost bi bila prijevoz putnika. Znači nebi radio klasični taksi prijevoz, nego dogovoreni transfer putnika iz hotela u zračnu luku 2-3 puta tjedno samo ljeti.

Možda postoji opcija da bi i imao ugovor sa recimo uberom, pa da odrađujem i to, ali ukoliko to komplicira stvari odustao bi od tog.

Također prijatelj mi ima obrt za prijevoz putnika plovilom. Znači organizira izlete brodicama, na određene atrakcije u ukupnom trajanju 3-4h.

E sad jel postoji opcija da ja kao vlasnik svog obrta, odradim jedan dan kod njega kao skiper i uredno mu izdam račun za svoje usluge?

 

Malo sam naškrabao, pa izgleda možda puno, ali ukupni rad bi bio 8-10h tjedno i zarada bi bila oko 600€ mjesečno.

Da li je cijela priča isplativa i kolika bi bila davanja, s obzirom da sam stalno zaposlen i poslodavac plaća sve doprinose za mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet je, da ne otvarate - ništa, s obzirom na iskzanu mjesečnu zaradu,
koja je upitna, jer se odeđene stvari iz pitanja, obavljaju samo po sezoni.
Kupite vozilo, ako več istii nemate i radite s ugovorom o djelu, to se odnosi i na prijevoz putnika, i brodicom, ili kao skiper, jer bi, kod obrta morali imati više izdvojenih pogona ili ako je firma u pitanju, više poslovnih jedinica, a to iziskuje dodatne troškove.
Kažete da Imate regulirano zapolenje, zdravstveno i mirovinsko.
U tom slučaju,jabih to regulirao ugovorom o djelu, sa svakim od navedenih, i 
na kraju godine plati, porez na prihod od nesamostalnog rada., naj više čistogprihoda, a naj manje nepotrebnog rashoda.

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 01. 2024. u 21:14, ivanomario99 je napisao:

Stalno sam zaposlen i da bi upotpunio kućni budžet otvorio bi dodatno obrt, jdoo ili paušalni obrt.

Primarna djelatnost bi bila prijevoz putnika. Znači nebi radio klasični taksi prijevoz, nego dogovoreni transfer putnika iz hotela u zračnu luku 2-3 puta tjedno samo ljeti.

Možda postoji opcija da bi i imao ugovor sa recimo uberom, pa da odrađujem i to, ali ukoliko to komplicira stvari odustao bi od tog.

Također prijatelj mi ima obrt za prijevoz putnika plovilom. Znači organizira izlete brodicama, na određene atrakcije u ukupnom trajanju 3-4h.

E sad jel postoji opcija da ja kao vlasnik svog obrta, odradim jedan dan kod njega kao skiper i uredno mu izdam račun za svoje usluge?

 

Malo sam naškrabao, pa izgleda možda puno, ali ukupni rad bi bio 8-10h tjedno i zarada bi bila oko 600€ mjesečno.

Da li je cijela priča isplativa i kolika bi bila davanja, s obzirom da sam stalno zaposlen i poslodavac plaća sve doprinose za mene.

 

Bez problema se može prijatelju izdat račun za usluge skipera. 

Samo pazi da imaš minimum Voditelja brodice B jer ti to traži djelatnost.

Možda bi ti se čak to isplatilo ako je na pola godine pa otvoriš obrt ali najbolje stavit na papir sve to i razmisli. Sad ako bi sam vodio knjige i izdava račune ali samo da ti knjigovođa riješi PO-SD obrazac na kraju godine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija