Jump to content

prijevremena mirovina ili mirovina za dugogodišnjeg osiguran


alena1

Preporučene objave

molim savjet

imam 39 g i 9 mj staža, razmišljam o prijevremenoj mirovini, rođena u 9 mj 1965.

ako se odlučim da radim do 31.12.2024. to bi bila prijevremena mirovina od 01.01.2025.

Kao dugogodišnji osiguranik imam uvjet za punu mirovinu u 9 mj 2025.

Zanima me, ako npr  krenem u mirovinu od 01.01.2025. da li mi se penalizira samo 9 mjeseci  odnosno 1,8 % (do uvjeta za mirovinu dugogodišnjeg osiguranika ili  do uvjeta sa starosnu mirovinu) ? tj da li onda od 9.mj.2025 dobivam punu mirovinu ili sam doživotno penalizirana

Na što utječe staž za dvoje djece ? na visinu mirovine ili ?

Odradila sam pretkompletiranje, što trebam provjeriti, i koji je slijedeći korak i termin (ako se odlučim za prijev mir od 01.01.2025.) ?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,

još me zanima

da li mi se penalizacija 0,2 računa do uvjeta za mirovinu kao dugogodišnjeg osiguranika ili do uvjeta za klasičnu starosnu mirovinu ?

Odradila sam pretkompletiranje, što trebam provjeriti, i koji je slijedeći korak i termin (ako se odlučim za prijev mir od 01.01.2025.) ?

Ako se odlučim npr za prijev mirovinu od 01.01.2025., mogu li raditi 4 sata 9 mjeseci do dana uvjeta za mirovinu kao dugogodišnjeg osiguranika tj do 09.mj.2025. ?

Da li onda nakon 09 mj 2025  dobivam punu mirovinu - bez penalizacije ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija