Jump to content

Razvrgnuće vlasništva


bushra

Preporučene objave

U suvlasnickom sam odnosu parcele od 3 hektara

ne mogu postići sporazumno rjesenje  sa ostalim vlasnicima još dvoje vlasnika je u pitanju ,koji bez mojeg znanja (obzirom parcela nije u mojem gradu) daju pravo korištenje parcele potom uzimaju naknadu a meni ništa 

Mogu li ja od suda zatražiti razvrgnuće suvlasništva  i da sud stavi zemljišta na prodaju 

 

 

 

uređeno: od bushra
Greška u pravopisu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete podnijeti prijedlog radi razvrgnuća suvlasničke zajednice. Ako je moguća geometrijska dioba (dakle parcelacija da svakome pripadne njegova čestica), sud će tako razvrgnuti suvlasništvo. Ako geometrijska dioba nije moguća, onda se pristupa civilnoj diobi (procjeni vrijednosti, prodaji nekretnine i podjeli kupovnine suvlasnicima). 

Osim toga, možete ih tužiti i za isplatu vašeg dijela naknade za korištenje zemljišta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 01. 2024. u 9:02, LjuboZG je napisao:

Možete podnijeti prijedlog radi razvrgnuća suvlasničke zajednice. Ako je moguća geometrijska dioba (dakle parcelacija da svakome pripadne njegova čestica), sud će tako razvrgnuti suvlasništvo. Ako geometrijska dioba nije moguća, onda se pristupa civilnoj diobi (procjeni vrijednosti, prodaji nekretnine i podjeli kupovnine suvlasnicima). 

Osim toga, možete ih tužiti i za isplatu vašeg dijela naknade za korištenje zemljišta. 

Da li za parcelaciju trebam odvjetnika ili mogu sama podnijeti prijedlog sudu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivo Kermartin je napisao:

Po novom ZZK prijedlog na ZK mora slat biljeznik ili odvjetnik

Da, ali prijedlog za razvrgnuće suvlasničke zajednice, o kojem smo razgovarali, je izvanparnični postupak u kojem se stranka može sama zastupati, a ne zemljišnoknjižni postupak. Izričito je rečeno da se sporazum ne može postići, dakle ne pričamo o parcelacijskom elaboratu koji će stranke same izraditi i provesti, već o izvanparničnom postupku radi razvrgnuća suvlasničke zajednice. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija