Jump to content

Bučni susjedi


anonimno

Preporučene objave

MOže li se išta učiniti ako susjedi (samo jedna familija) iz susjedne zgrade cijeli dan borave na dvorištu, i vikendom, radnim danom do 9, pa i do ponoći, djeca se deru, oni se dozivaju, a sve se to čuje u stanu kao da su ondje? Kome se obratiti ako tko ne poštuje kućni red? Stanujem u centru grada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje poštovanje! Kaj se tiče zagađivanja okoline bukom nazovite 92 i pitajte tko je vaš kvartovski policajac pa neka on rješi taj problem.

Kvartovski policajci ili kontakt – policajci su policijski službenici koji imaju svoje stalno područje ophodnje i svakodnevno komuniciraju s građanima te s njima uspostavljaju odnos povjerenja kako bi bolje uočavali i rješavali probleme na određenom području, npr. dijelu grada. Na taj način građani imaju „svog” policajca kojemu se mogu obratiti sa svojim prijedlozima i primjedbama.

Želim vam odlično zdravlje i miran san.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja iskrena sućut! U stvari sam u potrazi za odgovorom na ovo isto pitanje jer me tlači isti takav problem - no čisto onako ravnoteže radi - imam 2 (dva) takva susjeda!!!. Živim u obiteljskoj kući u nekad mirnom kvartu, a onda odjednom jedan susjed u dvorištu do mog "organizira" reciklažno dvorište i to za staro željezo. Možete li zamisliti tu svakodnevnu buku od 7 do 17 dok se to željezo pretovaruje, utovaruje, a da ne spominjem istovarivanje!!! Pa to je ravno potresu!!! Naravno, uz sve to tu je troje djece od 2 do 5 godina, 3 mačke i 1 pas koji je dobio počasno mjesto tik pod prozorom moje sobe - da mi slučajno ne promakne koji njegov bjesomučni lavež dok ta dječica i mice-mace oko njega pletu kolo-naokolu uz veselo podcikivanje. Naravno, imam ja i susjeda s druge strane koji ima samo dvoje djece koja veselo podcikuju bez razloga i povoda. A sve svakodnevne domaćinske aktivnosti cijela obitelj upražnjava na dvorištu, da nedajbože svi mi ostali ne bi bili neinformirani o njihovom privatnom životu i aktivnostima. Uglavnom, želim li pročitati novine, prvo moram čvrsto zatvoriti sve prozore i vrata i preseliti se na stepenište (koje se nalazi u centralnom dijelu moje kuće) jer od njihovog veselog žagora nisam u stanju čuti ni svoj unutarnji glas dok čitam. Stvarno me zanima tko mi može pomoći da dokažem njihovu krivnju za moje uništeno psihičko zdravlje?! I, zar stvarno ne postoji nikakav zakon koji mi omogućuje mir u vlastitoj kući???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče "živina" možda može nešto i komunalni redar ili sanitarna. Da li to odlagalište starog željeza ima "papire"? Ako urlaju nakon 22 sata zovite 92, a i kvartovskog policajca možete obavijestiti da malo popriča sa njima. Ako ste u zgradi tada se držte "kućnog reda" kao pijan plota i tucite po tome i po poslijepodnevnom odmoru i noćnoj tišini. Ako ne bude išlo počnite i vi podcikivati na vašem balkonu, kupite psa koji dobro laje i "uključite ga" kad djeca spavaju. Tada vi očekujte njihove reakcije. Sretno Vam bilo. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi nisu ni svjesni koliko se čuju; u svome svakodnevnom životu s brojnom obitelji naprosto zaborave. Moja brojna obitelj u maloj kućici jedva čeka ljeto pa da se preselimo na dvorište. Vjerujem da se čujemo pogotovo kad se djeca počnu svađati i natezati, a pas kada vidi mačku na krovu naprosto poludi. Stalno ih sve utišavam, ispričavam susjedi koja ima svoju jedinu sobu uz naše dvorište. Možda je najbolje da sa bučnim susjedima porazgovarate, onako prijateljski, pa ako ne ide onda udarite kontru baš kad spavaju, ako ni to onda neke drastičnije mjere. S obzirom da i ja imam djecu i kad sam na poslu naravno da ih ne mogu stišavati, ali iznad svega me npr. od mojih susjeda smeta glazba ćirilica, ili onaj nazovi tihi obrt pranja automobila, pa kad onim šmrkom počne udarati po limu. Ljudi naprosto ne shvaćaju da se čuju, zaborave se. Što se tiče djece možda malo više strpljenja, a ni životinje nisu krive, ali ovo istovarivanje-utovarivanje mislim da je prevršilo mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, u potpunosti se slažem s konstatacijom da svi čujemo i vidimo druge, a za svoje nepodopštine smo i gluhi i slijepi. No, moja razmišljanja su išla u tom smjeru da ja malo te susjede snimim pa da im u vrijeme njihovog zasluženog odmora reproduciram snimku - tek da se čuju, ali nekako mi se učinilo da bi to moglo biti i kažnjivo djelo jer tko sam ja da ih potajno i neovlašteno snimam (iako se radi o njihovom javnom nastupu) - sigurno postoji zakon koji to zabranjuje, a na moju veliku žalost, za moj problem nema ni zakona, ni uredbe, ni slova... jedino nada da ću u životu imati toliko sreće da mi se "dogode susjedi baš po mojoj mjeri".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam i čitam sve vas i mislim da svi imamo isti problem. Moj je problem između ostalog igralište 3m od moje kuče, lopta pada deset puta dnevno po krovu, vrtu , po nama dok smo u dvorištu.

 

A kontakt policajac? Ma dajte, on obiđe moju ulicu jednom u par mjeseci, več sam kontaktirala glavni MUP u vezi toga pa mi je došao kontakt policajac drugo jutro ljut kao ris na mene što sam ga prijavila.

I morala sam potpisati da je došao to jutro. I opet se događa ista stvar nema ga mjesecima. On se izvlači da ga ja ne vidim. Ma dajte, kaj ga ne bi vidjela svi prozori mi gledaju na ulicu...mislim. Kaže kako je za njega preveliki teren da sve obiđe, a ovi u MUPu kažu kako je on sposoban to sve običi. Ukratko ništa, veliko ništa od svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-D anonimni, ajde ti meni lijepo reci, kad tak dobro znaš kaj treba raditi di ti radiš da dođem pa da napravimo zapisnike, tužbe mi nemoj puno zaračunavati, znaš jer mi se sve skup puno ne isplati. Mogla sam si komplet novi stan kupiti za sve ove pretrpljene živce s tom loptom i tom djecom i ponovnom kupovinom crijepova o svom trošku. A čuj, prozore neču računati jer sad imam PVC.

a mislila sam si i kupiti onaj sistem kamera ali sumnjam da mi to kaj vrijedi na sudu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija