Jump to content

Kaznena prijava-digitalna prijevara


Switch

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi elektronske prijevare. Podnio sam prijavu policiji protiv nepoznatog počinitelja u vezi spomenute prijevare za iznos od 400 eura. U međuvremenu sam sam otkrio tko je počinitelj i putem policije podnio sam kaznenu prijavu Preka KZ čl.236, st. 1

Počinitelj se oglušio na sve pozive da se mirno riješi spor i mislio je da će to proći nedokazano prije same kaznene prijave. No, prevario se je i pritisnut dokazima priznao je zlodjelo, pismeno se obvezao da će uplatiti potraživanje i to je u međuvremenu napravio. Od kaznene prijave, prošlo je mjesec dana i državno odvjetništvo će najvjerojatnije prihvatiti prijavu jer su dokazi neupitni. Postoji priznanje, a sad i uplata potraživanja koje je čak i veće od nastale štete  

Pitanje je kako će dalje teći proces? Jel treba napisati podnesak prema državnom odvjetništvu da ne podižu optužnicu ili će to ići preko policije ili će se to rješavati na sudu. Kakvu bi uopće kaznu dobio počinitelj koji je priznao kazneno djelo prijevare i u međuvremenu platio i više od počinjenje novčane štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija