Jump to content

Velika HVALA!!!


lukas

Preporučene objave

Žalila sa se na nedavanje prednosti pri zapošljavanju branitelja,sad to nije ni važno,još čekam rješenje.Sad je opet iskrsao novi problem;saznam da je dotična koja je primljena na to mjesto trudna.Kada joj je zasnovan radni odnos(iako je trajao žalbeni postupak) bila je trudna 4-5 mjeseci.

Mene zanima,ako dođe rješenje da se poništava natječaj,što bi se moglo dogoditi budući da je gospođa u drugom stanju?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lukas je napisao:

Žalila sa se na nedavanje prednosti pri zapošljavanju branitelja,sad to nije ni važno,još čekam rješenje.Sad je opet iskrsao novi problem;saznam da je dotična koja je primljena na to mjesto trudna.Kada joj je zasnovan radni odnos(iako je trajao žalbeni postupak) bila je trudna 4-5 mjeseci.

Mene zanima,ako dođe rješenje da se poništava natječaj,što bi se moglo dogoditi budući da je gospođa u drugom stanju?

Unaprijed hvala

 

Ova situacija mi je jako poznata, jel moš napisati, bar okvirno gdje radi ta gospođa???

Napiši na kojem je radnom mjestu!!

Fakat mi je poznato!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema zapreke da trudna žena bude zaposlena. Ako, kada, kako, dođe rješenje o poništavanju natječaja, poslodavac će već naći načina da zaposli onoga koga hoće, a ne onoga koga "mora".

 

Ovo s zapošljavanjem branitelja, odnoso davanjem nekakve prednosti u praksi je vrlo osjetljiva, neugodna i blesava stvar jerbo očito u primjeni dolazi do različitih tumačenja.

 

Ispravno bi trebalo biti da ukoliko imaš dva kandidata koji zadovoljavaju sve kriterije i procjene poslodavca, tada prednost ima branitelj, a ne da ti se na natječaj javi branitelj, a ti moraš ne zaposliti kvalitetnijeg i boljeg kandidata od njega, samo zato jer je on branitelj.

 

Dakle, ne bude se dogodilo ništa spektakularno, a btw, čemu naslov posta otkaz trudnici, kad ovo veze s time nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najprije svega sretan Uskrs!

 

Gospodine dragi,ako dobro čitam između redaka,iste smo uvjete imale i ja i gospođa.ALI,ja sam imala više,puno više radnog iskustva u struci.Tako da ne mislite da se ja vadim na nekakvo davanje prednosti na temelju NEČEGA.Tako sam MORALA ići jer NEMAM ni strica ni ujaka ni kuma da me zaposli.Volila bih da su neke stvari jasnije i drugačije nego onako kako se tumače i prikazuju.

I voljela bih(iako nismo svi isti) da ima više ljudi (već kad se javljaju da "pomognu") koji će stvarno pomoći sa savjetom a ne odmoći da ne kažem kakvim načinom "SAVJETA".

 

Svaka čast nekim ljudima (recimo prava branitelja) kao što su morskywuk,zelenaberetka,mrljavac itd.,da nije bilo njih ne znam kako bih neke stvari i situacije ovih zadnjih mjeseci proživjela.

 

Dakle,nemojte mi govoriti da se neće desiti ništa spektakularno i da nešto s nečim nema veze.Ako Vam smetaju moji upiti lijepo ih zaobiđite i ne odgovarajte jer mi je dosta sarkazma za cijeli život!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lukas,

 

iz nekog razloga osijećam se prozvan gore, a napisao sam ti samo jednu stvar, istinu. Ona ponekad nije onakva kakvu bi svi mi željeli, stoga drugi puta ako tražiš savjet na koji želiš odgovor od gore imenovanih kolega, obrati im se direktno porukom, a ne postavljaj pitanje, pa onda kad dobiješ odgovor koji ti ne odgovora, dijeliš ovdje nekakve sugestije zaobilaženja:

 

Zaista iskreno ti želim da pronađeš adekvatan posao, al ako misliš da će se ovaj natječaj poništiti, da će trudnica dobiti kako ti to veliš otkaz, a ti posao, samo zato jer si branitelj, onda se varaš. A i da kojim slučajem upadneš na ovaj način na to radno mjesto, a trudnica na ulicu, to bi po tebi bilo fenomenalno.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NE,ne bi bilo fenomenalno!Pokraj svega sad bih se trebala bojati i Boga.A nisam ništa kriva.Samo zato jer sam upala negdje gdje nisam smjela.I samo zato jer netko čim se rodi ima pravo na radno mjesto.

A to je bio jedini način da nekakv posao pronađem.A obitelj treba prehraniti i režije platiti.U malim mjestima kao što je moje je sve rezervirano za 3-4 čovjeka.

A zašto ona ne bi dobila ne otkaz,jer nije smjela ni biti primljena dok traje žalbeni rok od 15 dana?Kako to tumačite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija