Jump to content

Ilegalna garaža u suvlasništvu


lalaLandLiLa

Preporučene objave

Pozdrav, 

Kupiio sam stan u stambenoj zgradi. 
Vlasništvo mog stana je uredno i etažirano. 

Moja zgrada ima dosta dvorišta, ali ne može se koristiti jer je jedan čovjek (susjed koji graniči s našom zemljom) na našoj zemlji izgradio objekte potpuno ilegalno koje pak koristi svakodnevno. Zauzeo je većinu dvorišta. Normalno struju i vodu nije legalno mogao dobiti pa se je prikačio na stan s kojim graniči (s tim suvlasnikom valjda ima neku pogodbu i plaća mu nešto a on mu zauzvrat daje struju i vodu)

Meni taj dogovor naravno ne paše jer ja sam sa svojim stanom kupio i dvorišta u idealnim omjerima koje bi volio koristiti za parking po principu ko prvi njegova djevojka. 

Ja sam svakako spreman na tužbu nije mi problem. 

Zato pitanje: 

1. Što trebam učiniti, prvo inspekcija? 
2. Imate li iskustva s takvim tužbama jesu li brze i jednostavne ili spore i dugotrajne

Čisto da napomenem, ostali stanari me ne zanimaju i neda mi nagovarati da mi se prikljulče, prosijećna starost mojih suvlasnika je 80. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Slična situacija je i kod mene. Tadašnji investitori (dotična je sada PS) su uz samu zgradu ilegalno napravili manji objekkt (cca 40-50m2) i koriste ga samo oni. Kako je to na zajedničkom dijelu, ne može se upisati kao vlasnik 1/1, ali ga uredno koristi. 

Iskreno, i ja tražim neko rješenje, ali izgleda ništa bez suda i tužbe, a u to mi se ne ulazi. Rečeno mi je da u slučaju tužbe, sud može odlučiti da meni na nekom drugom dijelu zajedničkog zemljišta da proporcionalni dio, ali mi to ništa ne vrijedi kad tu ne bi mogao napraviti ništa.

Ne znam jel to istina, ali ako je, totalno bezveze i ne isplati se.

I još nešto...naša zgrada i taj objekat su napravljeni u isto vrijeme, bez uporabne dozvole. Nakon legalizacije, sada je sve legalno, ali vlasništvo nije riješeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija