Jump to content

Uredjenje nekretnine za 50% prodajne cijene


dvrra

Preporučene objave

Postovani, molim Vas pravni savjet.

Trebao bih uci u dogovor sa mojom sestrom koja se duzi niz godina bavi uredjenjem, iznajmljivanjem i prodajom nekretnina u inozemstvu. Spletom okolnosti moja sestra je postala vlasnica nekretnine sa dva stana i zemljistem u Hrvatskoj.  Nekretnina se nalazi u Rohbau stanju, dakle potrebno je kompletno zavrsavanje instalacija te vanjsko i unutarnje uredjenje i opremanje.

Iz razloga da ona ima trenutno nekoliko drugih projekata, nije trenutno u mogucnosti financirati zavrsavanje nekretnine kako bi se nekretnina mogla iznajmiti ili prodati.

Dogovor koji smo u nacelu postigli je taj da bih ja izfinancirao zavrsavanje nekretnine vlastitim sredstvima i radom, te prilikom iznajmljivanja ili prodaje moj dio bi trebao iznosti 50% tog iznosa, ali na koji nacin to izregulirati izmedju nas dvoje? Jer ja bih to izfinancirao kao privatna osoba, kroz odredjeni vremenski period.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 03. 2024. u 8:51, dvrra je napisao:

Postovani, molim Vas pravni savjet.

Trebao bih uci u dogovor sa mojom sestrom koja se duzi niz godina bavi uredjenjem, iznajmljivanjem i prodajom nekretnina u inozemstvu. Spletom okolnosti moja sestra je postala vlasnica nekretnine sa dva stana i zemljistem u Hrvatskoj.  Nekretnina se nalazi u Rohbau stanju, dakle potrebno je kompletno zavrsavanje instalacija te vanjsko i unutarnje uredjenje i opremanje.

Iz razloga da ona ima trenutno nekoliko drugih projekata, nije trenutno u mogucnosti financirati zavrsavanje nekretnine kako bi se nekretnina mogla iznajmiti ili prodati.

Dogovor koji smo u nacelu postigli je taj da bih ja izfinancirao zavrsavanje nekretnine vlastitim sredstvima i radom, te prilikom iznajmljivanja ili prodaje moj dio bi trebao iznosti 50% tog iznosa, ali na koji nacin to izregulirati izmedju nas dvoje? Jer ja bih to izfinancirao kao privatna osoba, kroz odredjeni vremenski period.

 

 

 

 

 

Ugovorom o ortaštvu, po mom mišljenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija