Jump to content

Ulaganje u stan koji nije moj zakonski


Ceca39

Preporučene objave

Zdravo, 

Molim da pomognete oko sledeceg:

Kada se pravila porodicna kuca, meni je po odluci roditelja i brata pripao donji deo sa zasebnim ulazom a oni su svi u gornjim spratovima. Nista nije podeljeno, sve je na oca... Ja sam tu prijavljena. 

Ja sam bukvalno ceo stan opremila i sredila, samo je bilo ozidano i spolja fasada. 

Nisam ni sanjala da ce biti govora o podeli sada. Navodno otac hoce vise da ostavi bratu jer on ima porodicu (zenu i 3 cerke) a ja ne. 

Posto im nista vise ne verujem, brinem da mi nece nista ostaviti, jer me teraju kada dodjem. Inace zivim u inostranstvu poslednjih 5 godina. Stalno ih zanima seosko imanje koje sam kupila... 

Pitanja su:

1. Da li mogu da me izuzmu iz nasledstva? Oba roditelja su jos ziva, majka stalno navija da se bratu sve ostavi... 

2. Da li moram imati dokaz da sam ulagala u taj stan? 

3. Sta mogu da preduzmem da imam mir  i da mozda otvorim firmu kada dodjem tu? Ne daju mi nikoga da dovedem kada sam tu,niti da izdam taj stan. Oni imaju kljuc i ponekad idu dole... 

4. Da li imam pravo da ogradim deo ispod njihovih terasa i stavim kapiju da pas ne moze da pridje? Nabavili su psa koji je krvolocan i volela bih da se to i prethodno mirno resi... 

5. Da li imam pravo na nuzni deo iako imam jos imovine, za sada bez uslova za zivot tamo? 

Hvala puno! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija