Jump to content

Zajednicka imovina?


Aneta76

Preporučene objave

Moj otacje meni "prodao" kucu za 200€.. Napravili smo kupoprodajni ugovor jer otac nije htio potpisati darovni iz njemu znanih razloga ( nisam ga niti pitala. U meduvremenu je on umro a sad nakon 15 hodia od toga suprug i ja se razvodimo. On je pokrenuo podjelu imovine i medu imovinom i tu "kupljenu" kucu od 200€.

Kakve su mi sanse da dokazem da je to darovna kuca, s obzirom da je otac umro?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je zaista teško procijeniti. S jedne strane, postoji ugovor o darovanju, po kojem bi ispalo da je ta kuća bračna stečevina jer je kupljena za vrijeme trajanja bračne zajednice. S druge strane, jasno je da 200,00 EUR ne može predstavljati kupoprodajnu cijenu za cijelu kuću. Nije mi poznata nikakva sudska praksa u ovakvim situacijama, tako da mislim da ćete se morati boriti na sudu ako dođe do toga. Mislim da vam u ovoj situaciji nitko ne može garantirati ni da ćete uspjeti ni da nećete. 

Ja bih to argumentirao da kupoprodajni ugovor prikriva ugovor o darovanju i da je to bila prava namjere ugovornih strana, ali ne znam što bih vam pametnije rekao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija