Jump to content

udovica


udovica

Preporučene objave

molim vas pomoć, brat mi je razveden i ima sina koji sada ima 14 godina, dragovoljac dom. rata, kada je bila revizija u mupu postao je nerasporedjen, do tada je plaćao alimentaciju a od tog dana nalazi se na zavodu za zapošljavanje i nema kune od nikuda. bivša supruga podnijela je tužbu za zaostatke alimentacije koji do danas iznose oko 50000 kn duga, obolio je od ptsp i papiri za mirovinu su na rješavanju, međutim i drugostupanjski sud je donio istu odluku ako u roku od godine dana ne plati tu svotu ide u zatvor, ta je godina dana istekla a mirovina još nije niti na pola puta. da budem jasnija on ne bježi od alimentacije i kontaktira sa djetetom, ali on svaki dan može očekivati da ode u zatvor. šta da radi. nema kune od nikuda i sam je djete rastavljenih roditelja i od njih ne može očekivati nikakvu pomoć. šta da radi to će ga dotuči ako završi u zatvoru a nije kriv, jer svoj dug prema djetetu želi isplatiti kad ostvari mirovinu, cjeli je rat proveo na prvoj crti i sada je na cesti bez posla, bez stana, bez ičega i onu kuću koju je imao preko apena morao je vratiti vlasnicima. kome da se obrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekak mi srce zaigra dok čitam ovako tužne priče pa sve kontam kako nema više umrlih od gladi i žeđi na ovim prostorima.... Nisam pravnik al mogu onak sentimentalno preporučiti Vašem bratu da se direktno obrati svom djetetu i da ga fino zamoli da se dijete (koje nitko nije pitao da dođe na ovaj svijet)privremeno suzdrži od objesnih prohtjeva tipa ja sam gladan,ja sam žedan,ja bi se školovao al sam još uvijek premali da se sam za sebe skrbim...kak bi se pri meni reklo;nek zamoli klinca da si metne štoplvrit dok si otac ne konsolidira status umirovljenika.Mislim onak usput...a od čega Vaš brat sada živi? Zakaj ima za sebe a za klinca,a Božemoj...nema....

 

...mislim...sory na sentimentalnosti...jasno mi je da je Bog ipak prvo sebi bradu stvoril...

udovica je napisao:

molim vas pomoć, brat mi je razveden i ima sina koji sada ima 14 godina, dragovoljac dom. rata, kada je bila revizija u mupu postao je nerasporedjen, do tada je plaćao alimentaciju a od tog dana nalazi se na zavodu za zapošljavanje i nema kune od nikuda. bivša supruga podnijela je tužbu za zaostatke alimentacije koji do danas iznose oko 50000 kn duga, obolio je od ptsp i papiri za mirovinu su na rješavanju, međutim i drugostupanjski sud je donio istu odluku ako u roku od godine dana ne plati tu svotu ide u zatvor, ta je godina dana istekla a mirovina još nije niti na pola puta. da budem jasnija on ne bježi od alimentacije i kontaktira sa djetetom, ali on svaki dan može očekivati da ode u zatvor. šta da radi. nema kune od nikuda i sam je djete rastavljenih roditelja i od njih ne može očekivati nikakvu pomoć. šta da radi to će ga dotuči ako završi u zatvoru a nije kriv, jer svoj dug prema djetetu želi isplatiti kad ostvari mirovinu, cjeli je rat proveo na prvoj crti i sada je na cesti bez posla, bez stana, bez ičega i onu kuću koju je imao preko apena morao je vratiti vlasnicima. kome da se obrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NEMATE POJMA O ČEMU PRIČATE, MOJ BRAT JE SADA TRENUTNO NA BOLNIČKOM LIJEČENJU I SAM SEBI NE MOŽE POMOĆI. NITKO NIJE ZNAO KAKO ĆE ZAVRŠITI POSLIJE OVOG RATA. JA SAM RECIMO OSTALA BEZ MUŽA KOJI JE POGINUO U OLUJI NAKON 8 MJ. BRAKA MENI JE TADA BILO 20 GOD. A NJEMU 23. I NEZNATE GDJE MI I KAKO ŽIVIMO I VJERUJTE MI DA SMO MI ZAPAMTILI OVAJ RAT. OVDJE GDJE MI JESMO BOG JE DAVNI DANA REKAO LAKU NOĆ. IPAK HVALA NA SUOSJEĆANJU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da se sad malo primirimo?

 

Za pocetak zamolit cu udovicu da procita pravila foruma i nauci nesto malo vise o komunikaciju forumskog tipa (znaci za jedno te isto pitanje ne ostavljamo nekoliko objava u razlicitim forumima jer to moderatori brisu i ne koristimo velika slova jer to nije pristojno na forumu a bas da se mora urlati, i ne mora).

 

Ostale bih molila da shvate da bas nisu sve situacije crno bijele ni zivotno ni ljudski, iako su pravno mozda vrlo jasne. U ovakvim slucajevima nikome nije lako, a svima vrlo tesko.

 

Na pitanje ovog tipa ima vec jako puno odgovora pa ce biti dovoljno malo iscitati starije teme na obiteljskom vezane uz neplacanje alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija