Jump to content

ajme:-( opet ja.. ovo je PREstrašno


fani

Preporučene objave

dakle, već sam opisivala svoju situaciju, obavljivala teme a mahom se vrte oko istog, a mogli ste pročitati i postova od mene na slične teme.. pa sori ako sam dosadna no moram ovo podijeliti s vama. dakle, 4 reminder, presuda je donijeta na zadnjem ročištu prošle godine, na ljeto, dostavljena nije suprugu jer na sve načine izbjegava zaprimiti presudu pa već devet mjeseci nije još počeo teći nit rok za žalbu.od alimentacije nit a. Viđanja djece? Ne branim, ne želim to raditi našoj djeci.. kao hotel sam koji se ne plaća nit poštuje.. dođe kad ga volja, ne znam nikada da li će kad će i ako će, može svaki drugi vikend djecu uzeti u komopletu to sam mu više puta rekla-njima treba reda i sigurnosti...- a i normalno je da bi se tome veselila jer koje dijete ne voli i drugog roditelja, pa to nikad ne sprječavam ali nažalost, prekomodan je on za to, pa osim poneke pizze kad djecu odvede..i rijetkih spavanja , te sad -eto uskršnjih praznika kad nisam htjela djeci priječiti odlazak na selo i konekciju s njihovom rodbinom s tatine strane iako me njegovi ne doživljavaju kao uopće živuću (ja sam tamo ona neka nepoželjna, no ipak skrbim o unucima im, pa sam ih slučajno i rodila pa , eto) hm..ručak i sve ostalo je hotel mama- čuvanje isto tako, bejbisiterica (da djeca nisu bez nadzora dok sam na poslu-iako su već školske dobi je osigurana (čitaj plaćena) od strane mame.. tata? ponekad tenisice (2x godišnje) i sportske obveze za jedno dijete.. te uredno odlazak -isto tako samo za jedno- na informacije.. Upis u školu za mlađe- to je bilo par sati na MUP-u, pa na Centru, pa uokrug dok sam prebivalište riješila za djecu(..bez pravomoćne presude..uhh: dakle savjet i za one koji se nađu u istoj situaciji- u Centar po potvrdu, pa razgovor sa načelnicom u MUP -pa se to riješi)..da bi upisala dijete u školu u kvartu. ON ostvaruje porezne olakšice dočim alimentaciju ne plaća..pa ponovno neki dan ode ja u Poreznu sa molbom,svim dokumentima uključujući onu od Centra ne bi li dobila barem ono što zakonski me pripada, a to je izgleda (u slučaju kad nema dogovora između roditelja, da znate svi koje muči to pitanje) možete ostvariti POLA olakšica.. pa ima tome više od mjesec dana još odgovor čekam .. Kod sutkinje išla kad sam dobila JOŠ JEDAN račun za plaćanjem sutske dostave da pitam-kumim-čudim se. pak šta sada ili DOKAD ćemo ovako?!! Pa u najfriškijem slučaju- djeci treba putovnica- to čudo tek trebate proći u ovom slučaju. U biti NITKO ne može izvaditi putovnicu jer nema međurješenja.JA jedina bih mogla uz kluzulu koje NEMA, zajedno ne možemo (zapravo nakako uz tešku muku je to išlo, jer je načelnica popustila na njegovo incidentno ponašanje i djeca su bila prežalosna kad su počela poitati "a zašto ne možemo dobiti putovnicu?!!)) jer im jjako jako treba i ovisi mu školski izlet zbog toga pa sam pregrizla sve i s njim skupa čekala u redu i molila da se nekako da putovnica.. uz sve moguće potpise.. Da bi on na MUP-u izjavio da on presudu nije vidio (naravno da nije jer ne želi) i da čim je vidi, da se bude žalio..dakle legitimno je očekivati još ihhaha vremena nema pravomoćnosti pa legitimno pitam: TKO JE DJETETU SRBNIK??? DRŽAVA??TKO????? A sutkinja je pokušala na sve postojeće njegove adrese dostaviti presudu svih ovih devet mjeseci, tražila i od MUP-a adresu, pa ćorak, i sve sam to vidjela u spisu kad sam išla u kancel. Sori ljudi što sam se ovoliko raspisala, ne znam više šta ću osim platiti prispjeli račun za još jednu dostavu, pa eventualno u najboljem slučaju očekivati žalbu pa županijski, pa kolko još????? U međuvremenu, nit lipice.. nije da ne mogu, nije sve u novcu ali budući da to već poduže traje (više od dvije godine soliram sa mahom svim financijama, ako ne računamo tenisice i pizze te sladolede :-) baš i ne mogu tako lako izlaziti na kraj (četvoro nas je: ja i troje malodobne djece)...GDJE JE OVJDE PRAVNA DRŽAVA?!! i kad čitam (kao maločas od fikusa..) što sve neke mame rade, dragi PRAVI roditelji,bili mame ili tate, nemojte postati ovo s čim ja imam posla ili ono s čim fikus ima posla, ostanite ljudi i roditelji.. hvala puno na ikakvom odgovoru. Očajna fani :-x:-x:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm..fani gle sad, ja kao laik ali sam pročitala tvoju objavu i ispravi me molim te ako sam negdje propustila ili pogriješila.

Čuj, kako oni njega ne mogu nači po adresi? Pa gdje ti vodiš djecu da ih on vidi? Dala si im tu adresu?

Ako ima neke olakšice, vidi na osnovu čega i gdje ostvaruje ta prava. Oni sigurno moraju njega imati zavedeno, njegovu adresu.

Idi to ispitaj, to se mora dostaviti njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sori, možda sam malo zbrčkano napisala, no danas sam fakat u bedu pa sam samo isula na papir hrpu stvari... Ovako: stanujemo u istom kvartu, on dolazi uredno do pred naša vrata (kad mu "puhne") ili u park pored zgrade, po djecu, kad i ako mu se hoće. Njegova adrese je poznata sudu, imalu su u biti jedan pokušaj dostave na adresi na kojoj je bio prijavljen tijekom trajanja postupka razvoda, pa kad je kupio (POSV stan tim više, s ogromnom kvadraturom, kao suprug i tata - ma nevjerovatni su nam propisi) preselio se na tu adresu, koju je MUP sutkinji dostavio na njezin zahtjev. Na toj adresi, nit 10 minuta pješke od nas živi on, i uredno je prijavio prebivalište na toj adresi. Tu su mu dostave pokušane puno puta-i svaki put "njega ne zateknu" na adresi stanovanja, obavijest mu ostave, on presudu ne preuzme, pa se sve skupa vrati nazad, a ja plaćam dostave...zato i pišem već pucajući pi šavovima jer mi NIJE JASNO kad svi znamo gdje on stanuje (i ja i djeca i MUP i sud) kako može ne zaprimat presuu već devet mjeseci i do kada se to tako može.. Znam kad sam jednom zaboravila platiti neku kaznu za minorni prekršaj u prometu da su mi na vrata rano ujutro došli iz MUP-a s rješenjem.. pa se pitam, čudim, plačem od muke... eto, nadam se da sam malo pojasnila...i još zaboravih ovo.. radi u CENTRU GRADA na 10 min od suda.. pa vi meni recite tko je tu lud???!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija