Jump to content

Povećanje alimentacije


Babaroga0701

Preporučene objave

Pozdrav,

Maloljetno dijete (9 godina), prima alimentaciju u iznosu 106€, taj iznos dobiva 7 godina.

Otac u drugom braku ima još 4 djece. Očevu placu točno  ne znam ( do 1200€ , veća nije sigurno) . Preporuka CZSS-a je da se ide sudskim putem tražiti povećanje alimentacije,jer dijete ima pravo na oko 200€ alimentacije, te ga sa trenutnom alimentacijom ja zakidam i njihov savjet je da tražim povećanje bez obzira sto otac ima još 4 djece na brizi…. 
za dijete primam dječji doplatak 39€, ja imam placu 1100€, nismo podstanari,te zapravo dosta dobro funkcioniramo sa primanjima od 1250€.

Zanima me ako tko ima sličnu situaciju da li je uopće isplativo predavati tužbu ili ostaviti tako kako je?

Otac uplacuje svaki mjesec,ali ne do datuma koji je naveden na presudi, ne kupuje ništa drugo,dijete zbog dermatitisa ima potrebu za emolijentnim samponima i kremama,za sto također ne tražim oca da sudjeluje u kupnji istih. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pustite CZSS. Lako je njima reći.
Vidi se da ste obzirna/realna osoba.

Oko 230 € bi trebali dobivati.

S obzirom da je otac uredan što se tiče plaćanja ( zanemarimo sad to malo kašnjenje ) moj savjet bi bio da razgovarate sa njime i pojasnite mu

da su vam savjetovali tužbu za povećanje i da imate troškove što se tiče liječenja. 

Ne znam kakvi su vaši odnosi ali možda bi bilo moguće dogovoriti da samostalno poveća iznos plaćanja, dogovorno sa vama.

Sudski put je skup put, novčano i psihički.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija