Jump to content

Tehnološki višak kojeg je ŠO odbio


JelenaNO

Preporučene objave

Poštovani, proglašena sam tehnološkim viškom u razrednoj nastavi za sljedeću šk. godinu. Povjerenstvo za tehnološke viškove sa Županije me uputilo u školu koja je iskazala potrebu. Prošla sam testiranje (pisano i usmeno) pred tročlanim Povjerenstvom. ŠO je odbio prihvatiti prijedlog ravnatelja te su objavili moj neodabir bez obrazloženja.(saznala sam da imaju osobu koju žele zaposliti, kći radnice te škole). Kontaktirala sam Županiju i mailom i telefonski, ali nitko mi ne daje upute za dalje. Bila bih jako zahvalna na informaciji koja je daljnja procedura i koja su moja prava u svemu tome.

uređeno: od JelenaNO
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakva zapravo. Čak i da srušite natječaj žalbom na eventualne nepravilnosti, rekao bih da ne postoji šansa da bi vas nakon toga, na ponovljenom natječaju, škola primila u radni odnos. Tražite dalje.

Sjetite se kako je naš tadašnji premijer za jednu sličnu situaciju učiteljici rekao... https://ezadar.net.hr/dogadaji/2097941/milanovic-nezaposlenoj-uciteljici-bavite-se-politikom/

Gruba istina današnjeg društva u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bio objavljen natječaj, ja sam jedina kandidatkinja raspodijeljena na to mjesto. Članica ŠO koja je vanjski član (od Osnivača) zaposlena je u toj istoj školi kao zamjena i za nju se čuva to mjesto. Mislila sam da možda postoji kakva šansa zbog nepravilnosti u radu ŠO, ali očito u našoj državi sve funkcionira na isti način. Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , JelenaNO je napisao:

Nije bio objavljen natječaj, ja sam jedina kandidatkinja raspodijeljena na to mjesto. Članica ŠO koja je vanjski član (od Osnivača) zaposlena je u toj istoj školi kao zamjena i za nju se čuva to mjesto. Mislila sam da možda postoji kakva šansa zbog nepravilnosti u radu ŠO, ali očito u našoj državi sve funkcionira na isti način. Zahvaljujem na odgovoru!

Testiranje se provodi samo u postupku provođenja natječaja (osim ako je iznimno nešto propisano internim aktima škole), tako da mi je nejasno zašto se provodilo isto ako nije objavljen natječaj. Pretpostavljam da je ravnatelj uobičajeno izveo potez iz članka 107. stavka 6. ZOOOSŠ i raspisao natječaj?

Ako je ŠO uskratio suglasnost ne može se realno ništa napraviti, ali možete se obratiti sindikatu jer su oni u povjerenstvima za viškove, pa onda oni opletu po školi, uspješno ili ne....

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija