Jump to content

Oduzimanje nekretnine nakon prepisa


Mucenik1

Preporučene objave

Vecer, 

molim vas kratko misljenje o mom slucaju.

Radi se o kreditu koji nije placan, kuca je bila hipoteka a ja i jos jedna osoba smo korisnici kredita. Kuca je prodana ali se sa time otplatilo 3/4 kredit.Mi smo mislili da se sa time nase muke zavrsavaju, ali nakon 5 godina se javlja banka putem odvjetnika da ce nama, meni i drugom korisniku, biti oduzete sve ostale nekretnine koje posjedujemo u svrhu prodaje i isplacivanja preostalog duga.

U međuvremenu smo kupili neki vinograd koji je glasio 1/2 na mene i 1/2 na suprugu. Po primitku obavjesti od navedenog odvjetnika, ja osobno nisam primio nikakvo pismo ili obavjest, ja sam svoju polovicu poklonio suprugi. Pokusali su uzeti pola vinograda ali Zupanijski sud nije dozvolio jer je vec sve bilo prepisano.

Sad dolazimo do problema; odvjetnik putem banke hoce da tuzi mene i moju suprugu jer smo "namjerno" prepisali pola nekretnine koju su oni htjeli ovrsiti.

Ja imam projavljenu adresu u Hrvatskoj ali sam vise od 10 godina u inostranstvu tako da nisam dobi niti jedno pismo niti obavjest od odvjetnika banke do sada, sve to sam saznao od drugog korisnika kredita.

Koje su sanse da mi se oduzme ta polovica vinograda koja sada stoji na suprugu i sta mogu ocekivat?

Hvala na odgovoru, nadam se da sam uspio dovoljno dobro objasnit moju situaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znao sam ja da dugovanja postoje preko 15 godina ali nisam znao da se zele oduzeti sve nekretnine jer me nitko nije sluzbenim putem obavjestio, tojest ja osobno nisam nikad primio pismo u ruku.

Proslo je 4 mjeseca otprilike, kako sam naglasio Zupanijski sud je vec jednom obdio zahtjev na upis na nekretninu jer glasi na trecu osobu, moju suprugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, TonyBob je napisao:

Ne znam što su oni točno tražili da je županijski sud odbio.

Ako prođe tri godine od darovanja tada više ne mogu to darovanje "poništiti".

Trazila se ovrha na 1/2 nekretnine.

Dali vrijede te tri godine od datuma prepisa i kad se vodi postupak na sudu?

Tojest dali mogu izvuci da postupak na sudu traje sve dok se ne navrse te tri godine i da nakon toga nitko nemoze uzeti tu polovinu nekretnine?

Moram napomenuti da se kredit otplacuje od strane drugog korisnika vec neko vrijeme.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A jeste li zatražili od banke da vam dostave koliki je dug? I jeste li od JB dobili rješenja o ovrsi s prilozima da znate o čemu je riječ?

Ne možete sami olako zaključivati da je dug plaćen ako za to nemate nikakvu potvrdu i onda još prebacivati svoje nekretnine drugome da izbjegnete plaćanje duga. Ići će tužbe za to i vjerojatno biti usvojene jer ovi prijenosi vlasništva nisu bili u dobroj vjeri. Kakve zabilježbe postoje u ZK - spora, pokretanja postupka itd?

Ovo što spominjete županijski sud, to je vjerojatno odbio žalbu i potvrdio odbijajuće rješenje ZK odjela zbog nedostatka osnovne pretpostavke o knjižnom predniku. Ali to je odvojeni postupak i ne sprječava ovrhovoditelja da pokrene nove tužbe i predloži zabilježbe spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Ivan Orgulje je napisao:

A jeste li zatražili od banke da vam dostave koliki je dug? I jeste li od JB dobili rješenja o ovrsi s prilozima da znate o čemu je riječ?

Ne možete sami olako zaključivati da je dug plaćen ako za to nemate nikakvu potvrdu i onda još prebacivati svoje nekretnine drugome da izbjegnete plaćanje duga. Ići će tužbe za to i vjerojatno biti usvojene jer ovi prijenosi vlasništva nisu bili u dobroj vjeri. Kakve zabilježbe postoje u ZK - spora, pokretanja postupka itd?

Ovo što spominjete županijski sud, to je vjerojatno odbio žalbu i potvrdio odbijajuće rješenje ZK odjela zbog nedostatka osnovne pretpostavke o knjižnom predniku. Ali to je odvojeni postupak i ne sprječava ovrhovoditelja da pokrene nove tužbe i predloži zabilježbe spora.

Dug nije placen nego se otplacuje.

Hvala TonyBob i Ivan Orgulje na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija