Jump to content

Lažna policijska prijava


nemozetotako

Preporučene objave

Imam situaciju da su mi policijski službenici napisali lažnu prijavu u kojoj su naveli da su "utvrdili činjenično stanje" i onda napisali gomilu laži. Na sudu je sutkinja rekla da su "nešto morali napisati", a ona će provesti dokazni postupak. "Dokazni postupak" je bio puko ispitivanje, a svatko je pričao drugačiju priču (2 optužena), dakle riječ protiv riječi, nikakvi konkretni dokazi. Na kraju je sutkinja donijela odluku prema subjektivnom dojmu jer nije imala ništa drugo.

Visoki prekršajni sud je uvažio moju žalbu i poništio presudu, te vratio sve na ponovno suđenje kod iste sutkinje, za što je otvoren novi broj predmeta. 

Moja želja je da odmah na početku zahtijevam da tužitelji (policija) dokažu svoje tvrdnje u prijavi, a kako ne mogu, neka se sankcioniraju, znači policijski službenici koji su napisali lažnu prijavu neka dobiju sankcije, kakve god. Također želim odštetu od tužitelja (policije) zbog lažne prijave. Postoji li odvjetnik koji bi mogao ovo izvesti? Zašto sutkinja kaže "nešto su morali napisati" i prelazi preko toga, te "dokazuje" ili "utvrđuje što je bilo" na način da ispituje zavađene strane, a svaka priča drugačiju priču? Želim ju prijaviti državnom sudbenom vijeću ako opet bude provodila postupak na isti način.

Dodatak: sad vidim da prema čl. 172 st. 2 Prekršajnog zakona imam pravo na dodjelu branitelja po službenoj dužnosti, jer je optužba za čl. 13 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, za koji je propisana alternativna kazna zatvora. Da li mogu nekako ranije doći do branitelja, ili moram čekati glavnu raspravu, pa će mi u roku 2 sata dovesti branitelja (ako uopće)?

 

uređeno: od nemozetotako
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, nemozetotako je napisao:

Imam situaciju da su mi policijski službenici napisali lažnu prijavu u kojoj su naveli da su "utvrdili činjenično stanje" i onda napisali gomilu laži. Na sudu je sutkinja rekla da su "nešto morali napisati", a ona će provesti dokazni postupak. "Dokazni postupak" je bio puko ispitivanje, a svatko je pričao drugačiju priču (2 optužena), dakle riječ protiv riječi, nikakvi konkretni dokazi. Na kraju je sutkinja donijela odluku prema subjektivnom dojmu jer nije imala ništa drugo.

Visoki prekršajni sud je uvažio moju žalbu i poništio presudu, te vratio sve na ponovno suđenje kod iste sutkinje, za što je otvoren novi broj predmeta. 

Moja želja je da odmah na početku zahtijevam da tužitelji (policija) dokažu svoje tvrdnje u prijavi, a kako ne mogu, neka se sankcioniraju, znači policijski službenici koji su napisali lažnu prijavu neka dobiju sankcije, kakve god. Također želim odštetu od tužitelja (policije) zbog lažne prijave. Postoji li odvjetnik koji bi mogao ovo izvesti? Zašto sutkinja kaže "nešto su morali napisati" i prelazi preko toga, te "dokazuje" ili "utvrđuje što je bilo" na način da ispituje zavađene strane, a svaka priča drugačiju priču? Želim ju prijaviti državnom sudbenom vijeću ako opet bude provodila postupak na isti način.

Dodatak: sad vidim da prema čl. 172 st. 2 Prekršajnog zakona imam pravo na dodjelu branitelja po službenoj dužnosti, jer je optužba za čl. 13 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, za koji je propisana alternativna kazna zatvora. Da li mogu nekako ranije doći do branitelja, ili moram čekati glavnu raspravu, pa će mi u roku 2 sata dovesti branitelja (ako uopće)?

 

Nije propisan time branitelj po službenoj dužnosti, nego da ćete se poučiti o pravu na branitelja i možete ako hoćete kontaktirati kojeg od odvjetnika s liste dežurnih branitelja. Branitelj s liste dežurnih branitelja nije branitelj po službenoj dužnosti 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivo Kermartin je napisao:

Nije propisan time branitelj po službenoj dužnosti, nego da ćete se poučiti o pravu na branitelja i možete ako hoćete kontaktirati kojeg od odvjetnika s liste dežurnih branitelja. Branitelj s liste dežurnih branitelja nije branitelj po službenoj dužnosti 

ok, a mogu li ja već sad unaprijed kontaktirati nekog ili je to neki dežurni taj dan na sudu?

 

Također, na prvom suđenju sutkinja me nije upozorila o pravu na branitelja niti išta o tome piše u zapisniku. Mogu li ja sad prije novog postupka zatražiti drugu sutkinju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, nemozetotako je napisao:

ok, a mogu li ja već sad unaprijed kontaktirati nekog ili je to neki dežurni taj dan na sudu?

Uzmite sad branitelja. Vas se neće prvi put ispitivati.

prije 43 minuta, nemozetotako je napisao:

Također, na prvom suđenju sutkinja me nije upozorila o pravu na branitelja niti išta o tome piše u zapisniku. Mogu li ja sad prije novog postupka zatražiti drugu sutkinju?

Možete, ali nisam siguran da ćete uspjeti 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Ivo Kermartin je napisao:

Uzmite sad branitelja. Vas se neće prvi put ispitivati.

U novom postupku hoće. Taj postupak ide ispočetka pod novim poslovnim brojem, tj. novi je broj predmeta. U tom novom predmetu je prvi put.

I zašto me nije sutkinja u prvom postupku upozorila da imam pravo na dežurnog branitelja? Znači, meni je to zapravo uskraćeno. Zašto sad moram plaćati branitelja ako imam pravo ili mi je to pravo bilo uskraćeno jer je sutkinja napravila taj propust? Napravila je više propusta i moguće da je pristrana ili je nesposobna. Dakle, želja mi je tražiti drugu sutkinju, kao i tražiti na temelju čega je  policija napisala prijavu, gdje su dokazi, ako nema čvrstih dokaza (a ne samo laži drugog optuženog) znači da je optužni prijedlog neosnovan. Mogu li onda tražiti odštetu ili sankcije policijskih službenika zbog lažne prijave? Možda bi se odvjetnik namirio iz odštete, ako je sposoban to istjerati.

U drugom postupku je druga sutkinja vagala svaku riječ u optužbi, dok ovoj nije bitno što i kako je napisano. Nešto tu nije u redu. Mogu li je zbog propusta o branitelju prijaviti državnom sudbenom vijeću i tražiti njeno sankcioniranje?

uređeno: od nemozetotako
nadopuna informacija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, nemozetotako je napisao:

U novom postupku hoće. Taj postupak ide ispočetka pod novim poslovnim brojem, tj. novi je broj predmeta. U tom novom predmetu je prvi put.

I zašto me nije sutkinja u prvom postupku upozorila da imam pravo na dežurnog branitelja? Znači, meni je to zapravo uskraćeno. Zašto sad moram plaćati branitelja ako imam pravo ili mi je to pravo bilo uskraćeno jer je sutkinja napravila taj propust? Napravila je više propusta i moguće da je pristrana ili je nesposobna. Dakle, želja mi je tražiti drugu sutkinju, kao i tražiti na temelju čega je  policija napisala prijavu, gdje su dokazi, ako nema čvrstih dokaza (a ne samo laži drugog optuženog) znači da je optužni prijedlog neosnovan. Mogu li onda tražiti odštetu ili sankcije policijskih službenika zbog lažne prijave? Možda bi se odvjetnik namirio iz odštete, ako je sposoban to istjerati.

U drugom postupku je druga sutkinja vagala svaku riječ u optužbi, dok ovoj nije bitno što i kako je napisano. Nešto tu nije u redu. Mogu li je zbog propusta o branitelju prijaviti državnom sudbenom vijeću i tražiti njeno sankcioniranje?

1.) Prvi put je u ovom smislu prvi prvi put

 

2)  Imali ste pravo cijelo vrijeme kao i sada angažirati branitelja.

3.) To NIJE besplatan branitelj. Dežurni branitelji su samo odvjetnici koji se bave kaznenim/prekršajnim koji su se stavili na tu listu da ljudi koji ne znaju nikojeg odvjetnika koji se time bave lakše nađu branitelja.

 

4.) Pa dokaze tražite na raspravi. Ako ih nema - oslobođajuća. Ne slaganje ili slabija kvaliteta rasprave sutkinje nije razlog za izuzeće. 
 

5.) Nećete uspjeti s nikakvim prijavama i naknadama štete. Ako imate odvjetnika i oslobodi Vas, njemu će država platiti zastupanje. Ako budete osuđeni, plaćate mu Vi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ima ovdje neki odvjetnik koji bi mi pomogao u ovom predmetu molim da mi se javi. Preferiram one koji su pročitali knjigu "Kontrola uma u pravnom sistemu" ili barem da ne radi samo da odradi, možda netko kome je policija "stala na žulj" 🙃

Također mi je ova sutkinja problematična jer joj je svejedno što piše u prekršajnoj prijavi. Ja želim krenuti od te prijave i onime što unutra piše, tko je tko i koji interes ima u postupku, gdje su im dokazi, itd.

uređeno: od nemozetotako
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi opisao glavno a to je događaj (ukratko).

Ali,tuča,svađa ili vika,jedan kaže da je drugi da nije.Policija je došla kasnije,uzela izjave i napisala optužni pa neka se sutkinja hebe.

Naravno,niti će ih sankcionirati niti ćeš dobit odštetu od MUP-a.To ti je sasvim neki drugi postupak jer se to ne rješava u ovom postupku.Potrošit ćeš brdo love za odvjetnike a ishod je debelo upitan (po tvoju kožu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ukratko je bilo ovako:

  1. navečer vidim kroz prozor da je netko parkirao automobil tik uz moj (dodiruju se), možda mu otkazale kočnice, ne reagiram
  2.  ujutro dolazi visoki mladić više puta, diže haubu, odlazi, sve dok ja ne siđem i pitam da li mu je auto u kvaru, a to me zanimalo zbog pomicanja mog auta - nema smisla da se pomičem ako će opet otklizati do mojeg
  3.  ta osoba me vrijeđa i viče na mene da sam ja parkirala auto na njegov i govori mrš i sl., a ja auto nisam pomicala par tjedana jer sam bila nezaposlena
  4. kako sam htjela otići s mamom nekud, a ona je htjela da idemo tramvajem, htjela sam da policija provjeri njegov identitet da mi nešto ne napravi na autu kad odem, pa sam zvala policiju (postaja je iza ugla, ali mislim da sam zvala 091, a ne direktno postaju), a i zato jer sam dan ranije spomenula na internetu "ime koje ne smijem preko usta" - i zato smatram da mi je ovo sve podmetnuto
  5. on je nazvao nekog, uskoro je došao huligan još viši od njega, već je s više metara udaljenosti dizao ruke i vikao da sam luđakinja i sl, i ja sam tada odgovorila na uvrede - rekla da sam da mi je dosta da me balavurdija zaj*
  6. rekla sam da ne smiju otići jer će uskoro doći policija da im uzme identitet, pa onda možemo otići
  7. policija ne dolazi, oni sjede na klupi, ja i mama stojimo 3 metra dalje, oni mi upućuju uvrede na koje ja odgovaram jer sam se uzrujala i ovaj koji je došao odjednom kaže drugom: "gle sad ovo", i pokaže mi neku mokru točku na dnu gornjeg dijela trenirke i kaže "Gle šta si mi napravila", očito je tu sam stavio svoju pljuvačku, te je krenuo prema meni, ja sam prvo uzmicala, a onda sam prestala, jer nisam očekivala da bi me fizički napao, on mi je govorio da sam ja pljunula na njega, što nije istina, odjednom sam udarena u sljepoočnicu, zacrnilo mi se i našla sam se na travi, kad sam ustala udarena sam u trbuh, pa sam opet pala, nekoliko puta, jer kad bih ustajala imala sam dojam da je dalje od mene, nisam bila svjesna da je bliže, ili ima duge noge, bio je jako vidok, uglavnom nekoliko puta me udario nogom u trbuh, ja sam pala i kad sam se odjednom našla na pločniku, obojica iznad mene, tad sam se bojala ustati i počela smišljati što da napravim i sjetila se da imam papar sprej u džepu zbog susjede koja me napada svojim psom (čini se da joj je netko plaćao u to vrijeme da to radi), i posprejala sam obojicu, oni su se razbježali, a taj koji me tukao je pobjegao iza zgrade; mama mi je tek drugi dan rekla da me htio nogom u glavu, ali ga je ovaj drugi spriječio
  8. ponovo zovem policiju zbog napada, oni kažu da će doći, a opet dugo ne dolaze, možda 15-20 min, iz smjera suprotnog od policijske postaje, 2 mlade policajke i jedan dečko policajac, taman kad se pojavio za njima "on"
  9. oduzele su mi sprej i napisale prijavu, obećale da će moja prijava (htjela sam kazenu) za napad biti u ovoj prijavi (prekršajnoj), a taj koji je došao mokrog lica im je rekao da se išao umiti jer sam ga zapljuvala po cijelom licu, imao je kapuljaču preko glave, držače su ga 10ak metara dalje od mene i nisam ga dobro vidjela, jer sam još bila uznemirena zbog cipelarenja
  10. na kraju je u prijavi pisala samo njegova priča i da je policija "utvrdila činjenično stanje" - da sam ja njega pljunula i napala suzavcem (da, piše suzavac, a ne papar sprej, koji mi je oduzet)
  11. na sudu se umjesto tog huligana, koji ima ispijeno lice i bore oko očiju, pojavila osoba dječačkog lica i očiju bez bora, koji je bar za glavu niži - njega su policajke navodno identificirale, i ja ne mogu dokazati da to nije onaj, da su se zamijenili i ovaj sad glumi za prijatelja na sudu
  12. sutkinju ne brine sadržaj prijave, za moje kontuzije na trbuhu (jer sam otišla na rebro nakon incidenta) je napisala da sam si ih možda kasnije sama napravila bacanjem po tlu, uglavnom ona je odlučila prema subjektivnom dojmu jer je dokazni postupak bio  samo ispitivanje svih strana, a od policije je došla neka mala plavuša, koja uopće nije ni bila tamo, jer one dvije policajke su bile više i krupnije
  13. moja žalba je prošla na višem sudu, sad će sve ispočetka ali kod iste sutkinje; uglavnom sve je zapravo riječ protiv riječi, čak i ono što je policija napisala, ni oni nemaju dokaze ni za što jer nisu bili prisutni ni da vide, a napisali su da su "utvrdili činjenično stanje"; moje prijave za napad nema nigdje; a napisano je da treba utvrditi i da li je to uopće javna površina ili privatno od zgrade cijeli taj dio s parkiralištem (a je)

Postoji li odvjetnik sposoban tu prijavu okrenuti protiv policije jer su napisali laži (umjesto da su napisali da su zatekli to i to, jedan kaže ovo, drugi ono) kao da su to činjenice, tj. natjerati ih da izvole dokazati svoju prijavu, a ako ne mogu onda neka se barem odbaci. Vidim da ne mogu ništa više od tog, ali kako se može obrađivati prijava u kojoj piše "bilo što", i dokazuje samo ispitivanjem? To je samo riječ protiv riječi, to nije ništa konkretno. Ja imam još uvijek u vrećici poklopac limenke kojom sam udarena u sljepoočnicu, gore možda još postoje otisci onog huligana. Mogu li što s tim? To sam kasnije pokupila s trave, nisam dirala rukom, nego uzela s vrećicom. Da li je taj pločnik uopće javna površina?

A zaista bih htjela da se sankcioniraju policajke koje su se ponašale neprofesionalno, i još mi napisale lažnu prijavu, gdje je moja prijava za napad i koji je identitet huligana koji je pobjegao. ovaj koji lažno svjedoči za njega bi trebao u zatvor, ali njemu sud očito vjeruje jer je profesor u srednjoj školi.

No, kako se čini da se tu puno ne može, barem da se to odbaci, ne želim tu kaznu jer ne mogu to prihvatiti. Suzdržavam se da tu svašta ružno ne napišem, ali moram barem da mi se gadi plaćati doprinose za plaće takvih državnih službenika.

uređeno: od nemozetotako
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija