Jump to content

xsara


anonimno

Preporučene objave

pošto je već otvoren thread o xsari vjerujem da će ga njprije uočiti pa ću ovdje pitati... :)

 

što mislite da li bi nadležnom sucu olakšalo donijeti presudu u korist okrivljenog ako je kod njega nađena opojna droga za osobnu upotrebu

a ta osoba ima potvrdu/izjavu da koristi drogu za osobnu upotrebu

a recimo da je tu potvrdu isprintala ovdje xxxxxxx

 

mislim da u rh ne bi zato jer nema zakona koji bi te oslobodio kazne čak i ako je za osobnu upotrebu

dok recimo u zakonu r srbije postoji takva mogućnost

 

kakav je ono član 28 o bezznačajnom dijelu

šta je bajič reko o tome?

 

negdje sam to pročito al nemrem opet naći

 

ako bi osobna upotreba bila bezznačajno djelo onda možda i bi tako da...

 

fala na savjetima

 

Editirao Mrljavac..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srpska stranica o tobožnjem pozitivnom djelovanju "marice" (kao i blogovi sl.sadržaja) nemaju što tražiti na Legalisu. Kada budete imali djecu onda ćete shvatiti ozbiljnije koliko zlo nosi droga, a ja ne želim kao i velika većina građana RH da moja djeca kao i tuđa dođu u susret sa drogom, a marihuana je prag prema putu bez povratka, a nadam se da i Vi tako mislite Legalega.

 

Osobne potrebe? Pa nećemo valjda da hodamo ulicom napusheni jer imamo osobnu potrebu da se drogiramo. Za osobne potrebe postoje bolnice i određeni lijekovi koji se daju pacijentima npr. zbog jakih bolova ali to se kontrolira od strane stručnih i za to osposobljenih osoba, a lijekovi su spravljani od mješavina kojekakvih narkotičnih biljaka koje se opet kontrolirano uzgajaju na za to određenim površinama koje se također strogo čuvaju.

 

Postoje i tablete koje se na recept dobivaju u ljekarnama, a ne smiju se nositi izvan kuće jer se svrstavaju u red opojnih sredstava (droga) te policija redovno, ukoliko takve tablete pronađe kod Vas, u vozilu, a pogotovo na graničnim prijelazima iste oduzima, privede Vas na informativni razgovor te im morate dokazivati liječničkom dokumentacijom da su Vam te tablete propisane od strane liječnika i onda imate neugodnosti, ali to je nešto sasvim drugo ( a najčešće se radi o tabletama za smirenje, spavanje...) u odnosu na marihuanu koja spada u red opojnih droga.

 

Imate žuti karton zbog linkova koje sam editirao, a zloupotrijebili ste Xsarin nick te ubacili pitanje koje nema veze sa temom, a to nije lijepo od Vas.

 

Ne može Vam nitko dati potvrdu da se drogirate zbog osobne potrebe. Prije nekoliko godina i sabor je raspravljao o tome i dakako dok su jedni bili za legalizaciju lakih droga donesene su umjesto legalizacije još oštrije represivne mjere protiv onih koji drogu dilaju odnosno konzumiraju pa tako sada može prekršajna prijava daleko više da Vas opali po džepu nego kaznena prijava iz Zakona o spriječavanju zlouporabe opojnih droga.

;-)

 

Nadam se i želim Vam da nemate problema sa drogom, a preporučio bih Vam da pronađete drugi hobi ili zanimaciju, a ne da se zalažete da se laka droga legalizira, a ako imate problema sa tim zlom pokušajte se odviknuti ili potražiti stručnu pomoć kod liječnika.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neshvaćam kako sam zlouptrebio xsarin nick ? ja sam rekao da ona daje vrlo kvalitetne savjete po pitanju problema o kojem pišemo i netko je otvorio poseban thread o xsari????

 

mislim da s vama ne vrijedi razgovarati o ovoj tematici. ako ste malo prošetali po stranici koju ste izbrisali mogli ste vidjeti da sve ovo što ste nabrojali nije potpuna istina.

da vam pružim šansu i opet ga linkam kako bi sa više informacija došli do prave istine?

mislim da bih dobio i crveni:(

 

istovremeno miješati roditeljski strah,

znanost temeljenu na inkviziciji, pravnu struku, društvenu korist / štetu,medicinske potrebe, osobne potrebe,

vjerujete u doktore ko u boga...

i po vama je izgleda u redu da osoba zatečena s jointom izdržava kaznu od najmanje 3 godine, a da murija dila jel?lista je malo poduža.

 

jel vama možda u interesu ovakav zakon? jel vi ubirete lovu od toga? jel ste vi mafijaš?

eto sad znate kak se ja osjećam kad me isprepadaju što pričam o promjeni zakona.

pitajte obične žene koje dobivaju batina od pijanih muževa što bi više voljeli da im je muž pijan ili napušen?

 

premda ja osobno preferiram kanabis za duhovnu upotrebu a ne rekreativnu ali dobro to je već tema od koje vas sad bole uši od samog naslova :)

 

pa pogledajte samo koliko je threadova otvoreno

'našli su mi travu šta da radim jer idem u zatvor'

ako ste vi ko i ministrica pravosuđa skloni izjednačavanju otmice i jointa onda teško nama

vi očite niste pravnik jer bi ste znali da to nije ispravna mjera kazne. stvarno se nadam da niste pravnik tj. da ne zastupate osobe koje su pale s travom

 

što se tiče potvrde o osobnoj upotrebi vrlo vjerojatno da će osvanuti na linku koji ste izbrisali

a to što je taj link u srbiji nema veze s ničim jer ga posjećuju iz hrvatske i slovenije i bosne i ima preko 1000 registriranih

a blogovi koji govore o, kako vi kažete tobože pozitivnom utjecaju, su uglavnom stranice a ne blogovi

i to vrlo ugledne stranice, eto linkao sam dvije dole za primjer,vald mi nećete dati crveni

 

btw osobna upotreba ne znači hodati napušen ulicom

jako puno stvari ste izmiješali, izgubili ste oštrinu ako ste je imali

 

što se tiče mog osobnog života kad ste već potegnuli privatnu notu

ja imam djecu tj. u šestom mjesecu biću roditelj :))

na to bih se odlučio i prije i razmišljao bih o još više djece

ali ne razmišljam zato jer je teško dobiti posao

a posao je teško dobiti ne zato što sam ja narkoman i kriminalac

već zato što pravi kriminalac nije uhvaćen sa 800 kila trave i heroina i kokaina i svega ostalog i nikada neće biti uhvaćen .....neda mi se crtati vam kako ovaj svijet funkcionira

 

visoko sam obrazovan, i imam puno lijepih hobija, hvala na savjetima ali stvarno neznam što ću s njima

 

mi razgovor jedino možemo nastaviti ako ste spremni poslušati i drugu stranu,

vaše rješenje po pitanju droga je kao i od većine: zabrana i represija, koje sam i ja svojevremeno zastupao

 

no,ako ste spremni za konstruktivnu raspravu i promjenu mišljenja komentirajte malo ovo

 

Editirano.

Mrljavac

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legalega,.neću se sa Vama prepucavati. Uopće nisam ulazio u Vaš privatni život niti me zanima (možda ste vi to tako shvatili), ali na ovim stranicama ne možete reklamirati marihuanu niti ikoga zanimaju njeni pozitivni (kako Vi mislite) ili negativni učinci jer je ovaj portal predviđen za nešto sasvim drugo.

 

Kada budete otac (roditelj) onda ćete shvatiti neke stvari, a za to treba vremena (što je razumljivo), a to ćete shvatiti kada budete malo stariji i kada Vaša djeca ili dijete malo odrastu pa se nećemo i oko toga prepirati. Molim Vas da ne ubacujete kojekakve linkove vezane za drogu kao i blogove sa sličnim temama, a vidim da ste vrlo mladi i neiskusni i ova rasprava ne vodi ničemu, osim prepiranju, a otišli ste jako daleko-daleko od teme pa vidim da sam možda i ja neki mafijaš (kako sam pročitao ali ne zamjeram jer ja mogu shvatiti određene tekstove kako meni odgovara, a to ne mora biti objektivno) ili pitaj Boga kako....

 

Osoba zatečena sa Jointom nikada kod nas u RH nije i neće izdržavati kaznu kako ste napisali 3 godine (to je Vaša izjava jer ste to pročitali u Zakonu i to tako protumačili, ali da imate iskustva sa takvim stvarima znali bi da to nije tako), ako je prvi puta uhvaćen sa tom drogom, pa i drugi, treći i četvrti puta.

 

Što se tiče zlouporabe Xsarinog nicka tu ste pogriješili. Mogli ste otvoriti novu temu sa konkretnim pitanjem, a ne iskoristiti temu gdje se spominje urednica i ubacujete pitanje koje je Vama zanimljivo jer ste mislili da će vaša tema biti čitanija iliti posjećenija, a nije važno dali ste urednicu spomenuli u pozitivnom ili negativnom kontekstu (osim anonimca), ali to je vidljivo iz Vaše IP adrese koja se lako usporedi sa nickom i anonimno, a što ne znači da ako ste ikoga i pohvalili, da imate prava da kršite određena pravila ponašanja koja možete pročitati. Prećutio sam Vaše otvaranje teme sa potpuno istim tekstom vezano za opojne droge koji ste otvorili u više navrata jučer 28.04.2006. godine pod "anonimno", ali sada me vučete za jezik. Xsara vrlo dobro poznaje zakone i prošla je sve te škole i uvijek je on-line što se tiče Zakona (glupo je da govorim u njeno ime) i budite sigurni da ćete možda od urednice dobiti i radikalniji odgovor.

 

Predlažem Vam da pokušate na nekoj drugoj stranici (nikako na Legalisu) ili na Vašem blogu otvoriti raspravu vezano za isto, Vaše mišljenje odnosno prijedloge u svezi promjene Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga pa tamo stavite i linkove koje želite odnosno i Vaše mišljenje o tome.

:trava: :baba:

 

Nadam se da ćete razmisliti o ovome i ostati na ovome portalu kao korisnik.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovaj gore anonimac je legalega neznam zašto me automatski ne registrira kao legalega nije ni bitno, vjerojatno ne radi cache

shvatio sam na koji način ste mislili da sam zloupotrebio nick

a isto tako se nadam da ste shvatili slijed postova,

tako da nije bilo namjerno

 

pa ,normalno da ne želim koristiti legalis.za reklamiranje marihuane

ali morate shvatiti povezanost zakona, legalisa kao kvalitetnog foruma za pravne savjete i marihuane kao osjetljive teme

 

neću više o tome pisati

možete slobodno obrisati, postove iz ovog threada i neki thread ste rekli da vam ste prešutili pod anonimno slobodno i njega obrišite

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A gdje je ona nestala?

 

ovaj forum ne prati niti pasivno, na mail-ove kojima se traze pravni savjeti ne odgovara, ono sto prati je www.forum.hr; podforum "pravo" i news grupa hr.fido.pravo - prati pasivno (samo cita) tesko da ces isprovocirati reply ako bas nemas nesto u njenom kalibru, a to pad sa par grama trave svakako nije.

 

negdje u arhivi ovog foruma imas njen osvrt na beznacajno djelo, ali i osvrt na srpski kz - potrazi...

 

nerado ovdje dajem misljenje, vise temeljeno na praksi nego na teoriji ali - ono sto srbi oslobadjaju kazne, mi prepustamo drzavnom odvjetniku na odluku, pa ono sto bi u srbiji bilo "kriv je - oslobadja se kazne" kod nas ne bi niti islo u postupak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm, mrljavac, sad ste me stvarno zbunili i do suza nasmijali

 

obrisali ste moje linkove u ime visokog morala

a moje arguemnte demantirali tako što ću i ja jednog dana imati djecu

i onda ste me pozvali da ostanem raspravljati na forumu

 

ja sam radio sa djecom i reći ću vam da njih nećete zaštiti tako ako im kažete da je droga zlo

najbolje ćete ih zaštititi ispravnom informacijom a na njima je odluka

 

ja želim raspravljati ali kako ja mogu znat da opet nećete pobrisati moje argumente

koji zapravo nisu moji argumenti već argumenti policije, doktora, i tako dalje

 

nemam namjeru nikoga vrijeđati ali ni sudjelovati u kvazi-raspravi

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Portal je odličan (nemojte steći dojam da ga hvalim jer sam moderator, nego je to istina), a iz raznih tema možete jako puno toga i naučiti, iako ima i "bezveznih" tema, kao i zachatavanja i ostalih gluposti ali to je cijena koju moraju platiti i ostale web stranice i forumi i tako mora biti jer svako ima pristup i od toga se ne može pobjeći.

 

Što se tiče droge (marihuane) bezpredmetno je o tome rasprljavati. Ne kažem da djeca ne bi trebala da se sa time upoznaju kroz pravilan način edukacije o štetnom ili tobože zdravom učinku na ljudsko zdravlje, ali ovaj portal je predviđen za nešto sasvim drugo.

 

Ne vidim zašto bih Vas odvraćao u sudjelovanja u raspravama, a Vaša je stvar dali ćete ostati na forumu.

 

Tema je otišla predaleko i u krivom smjeru pa Legalega ja ću to lijepo zaključati i mir u kući.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija