Jump to content

Napao me policajac, šta sad?


anonimno

Preporučene objave

Zanima me ako netko je imao slučaj da je bio napadnut od strane policijskog službenika.

 

Naime mene je prije par dana bez ikakvog povoda dok sam bio na kavi približio i najprije počeo vrijeđati i insinuirati da sam ga snimao mobitelom policajac u civilu, nakon toga me čelom udario u usnicu i zube, zabio mi šaku te mi pritom razbio zigomatičnu kost, i na kraju pokušao iscipelarit.

Time mi je nanio teške tjelesne ozljede.

Na policiji se ustanovilo da ga nisam snimao, te je protiv njega podnesena kaznena prijava.

Međutim ja imam već pisanu žalbu na njegovo ponašanje od prije godinu dana, te stoga mislim da je taj napad sljed toga.

 

Želio bi vaše mišljenje šta dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako su TTO, ako je podnesena kaznena prijava, vi čuvajte medicinsku dikumentaciju i čekajte poziv za glavnu raspravu na kojoj će te dati svoj iskaz kao oštećenik i postaviti svoj imovinskopravni zahtjev.

možete uzeti i odvjetnika koji će ga u parnici ostvarivati.

 

ako su TTO, tako svejedno jeste li ga ili niste snimali. tako svejedno da li je on policajac ili nije. ne znači da se nekoga može samo tako nabubati jer eto nije fotogeničan i jer je eto kojim slučajem policijac.

 

može te nabubati i časna sestra, pa poslije ispovijediti svoje grijehe, što ju neće osloboditi krivnje za TTO.

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo jedna napomena:

 

i ako niste zadobili teške tjelesne ozljede radi se o kaznenom djelu zlostavljanja u službi iz čl.127 KZ, ali samo ako je policajac bio u službi i tako nastupao (kao policajac, a ne kao obični civil).

 

Ako je kaznena prijava podnesena možete otići i Općinsko državno odvjetništvo i zatražiti uvid u predmet (jer ste oštećeni, odnosno podnositelj prijave) i vidjeti što vas zanima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači da se modu i državnom odvjetniku javiti i zatražiti zabranu pristupa?

 

Ne! Državni odvjetnik ne određuje zabranu pristupa, već sudac. Sada vam je malo kasno to tražiti jer se ta mjera opreza određuje kada postoje razlozi za pritvor (u vašem slučaju eventualno opasnost od ponavljanja kaznenog djela).

 

Kada sam spomenuo državnog odvjetnika onda sam mislio na uvid u kaznenu prijavu i ostale podatke vezane za vaš slučaj, a ne za zabranu pristupa.

 

Samo da navedem da će se u eventualnom postupku utvrđivati i jeste li mu vi dali povoda za napad npr. provociranjem, uvredama, podsmjehivanjem (da čak i to može biti razlog za oslobađanje u slučaju da su podnijeli kaznenu prijavu za nasilničko ponašanje iz čl.331 KZ)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija