Jump to content

Da mi je znati koliko ne znam


nave

Preporučene objave

ukratko,radim 8 godina kao pomorac,saznao sam da me je zena varala i sada je rastava jedino rjesenje,ali...

najvise zbog toga strada najneviniji,a to je djete,svjestan sam toga,ali izgleda da ona nije,jer njoj je dovoljan razlog za prevaru to sto sam ja pomorac.

cak sam radi djeteta spreman i probati to nekako sve,recimo,oprostiti i pokusati prebroditi

ako to ipak ne bude moguce,interesiraju me neki odgovori

naime,sada me zanima jedno pravno pitanje,tj.podjela imovine,znam da se u globalu djeli sve na pola,ali na pocetku naseg braka moj otac je meni darovao zapocetu gradnju(obiteljsku kucu) i vecinu gradjevinskog materijala,a ja sam jos ulozio u kucu cca.70% sveukupnog novca zaradjenog tokom plovidbe.

supruga nije radila konstantno tokom braka(duze vremenske periode je bila bez posla),tako da ona nije novcano nista ulagala u izgradnju.

zanima me kakvo ona pravo polaze na tu nekretninu s obzirom da je i moj otac ulozio dosta sredstava za izgradnju???

molim Vas odgovor i savjet vise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da trazite neki pravni odgovor, ali evo ne mogu se suzdrzati da vam ne napisem par rijeci...

 

Ne zelim opravdavati vasu suprugu, ali moj vam je savjet da ako mozete oprostiti da oprostite. Razvod braka je tolika trauma, citajte ovdje sto ljudi pisu. To sto ste vi recimo cisti, nece vam nista znaciti na sudu, to sto je ona vas prevarila.

Imovinsko pitanje ce vam biti jos najmanji problem, odnos s djetetom vam vise nikad nece biti isti. Kroz rastavu iz ljudi isplivaju najgore stvari, i netko koga ste volili ili volite se vrlo brzo pretvori u nekog ko vam je smrtni neprijatelj i kome postaje jedini cilj da vas sto vise ponizi.

Zene imaju blagu prednost, jer dobivaju veci utjecaj nad djecom, takoreci raspolazu njima.

 

Uglavnom, sto znaci neki nebitan seksualni odnos naprema svemu sto sad imate, a sutra vise necete imati?

Prevarite i vi nju ako ce vam tako biti lakse.

Ja bi prva oprostila nevjeru suprugu, iako znam da bi mi puno trebalo da povratim povjerenje, ali zar nije bolje uloziti energiju koju bi ulozili u razvod, u spasavanje braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma bolje Vam je ne znati. A budite i vi iskreni: koliko ste vi puta prevarili ženu kad ste bili na ½vijađu½? Ne vjerujem da ste uvjek bili vijerni, jer udaljenost čini svoje i to ste znali i kad ste se ženili i kad ste postali pomorac.

Mislim da je najvažnije kakva je žena bila prema vama, da li je prema vašem sudu odgajala djecu i gradila dom dok ste bili na brodu. Mislim da preljub ovdije ne bi trebao biti jedino presudan! Budite mudri i sagledajte sve, a ne samo navodnu prevaru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdravljam

ja ću preskociti svu ovu melodramu oko ostati sa zenom ili bez nje, vec cu vam pomoci s pravne strane.

 

Da, dobro ste upoznati sve steceno u braku dijeli se na pola, neovisno o tome ko je koliko privredivao ili doprinosio, po staro zakonu je to vrijedilo, a po novom ne bas.

 

Ali nije sve zajedicka bracna imovina, kao prvo sve steceno nasljedivanjem ili darovanje je vasa vlastitia imovina, znaci pno sto ste napisali za kucu, vrijedi u ovom slucaju, a ako ste u kucu ulozili sami dok ste plovili i prije braka,onda je ona vasa.....

 

nadam se da vas je sada ista jasnije

 

pozdravljam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e,bas zbog toga sta trazite da budem iskren,razmisljao sam da li da napisem da sam pomorac.

mogu bit iskren,ali bi Vam to zvucalo ili neiskreno ili ludo ili nemoguce.

jer znam koje je opce narodno misljenje o pomorcima i da stoje visoko na listi nevjernika.

ali niti je zlato sve sto sija,niti je sve crno ko sta izgleda.

pa sad sami odlucite sta sam.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad smo već svi na forumu...moram kazati da je bitno kad ste sklopili brak, jer do 1.VII.1999. vrijedi stari zakona: dakle koliko je tko doprinosio, a od tog datuma na ovamo novi, koji kaže se popola.

 

Nećete vi nju varati, nego ćete preći preko toga, zakopati u sebi, a ako ste odgovorili na pitanje koje sam vam postavila sa da, vjerojatno bi , gledajući realno, trebali oprostiti....

 

U svakom slučaju sretno, brak je kompliciran, zna iz osobnog iskustva, a tek sam 4 godine u mraku, pardon, braku! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam vidjela drugi post: neću ja ništa odlučivati, vi najbolje znate. A što se i ne zna ne može boljeti...i ne mislim ja da su svi pomorci varalice. Uostalom, više i nije koa što je nekad bilo: izlasci u grad, duga dokovanja...sad ste na kopnu uglavnom vrlo malo, neema izlazaka...sve mi je jasno i mislim da je to zaista težak posao. Uostalom, koga briga za istinu...došlo je i meni miljijon puta da se rastavim, prevarim muža...pa nisam, sva sreća to s rastavom me puca vikendom , a od ponedjeljka sve po strarom...a muž mi uopće nije loš! :-D:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija