Jump to content

oduzimanje putovnice


anonimno

Preporučene objave

Stranac napravi prekršaj u RH. Odlazi u PP, oduzimaju mu putovnicu i vozačku, uručuju Prekršajni nalog i uplatnicu i pošalju na poštu. Naravno, bez upute da ako plati, prigovora više nema, već samo uz uputu da će putovnicu dobiti nakon što plati. Također, nikakav prevoditelj, ništa ne razumije itd.. Stranac plati, vrati mu se putovnica, međutim smatra da nije kriv i želi prigovoriti! Što sad????????? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probaj napravit prekršaj u Sloveniji ili Austriji!!

 

Ja sam jednom napravio prekršaj i odmah su me policajci odveli u hotel sa pet zvjezdica, gdje su me dočekale dvije "policajke" sa malim bičevima i zadržali su me 12 sati, palmino lišće, kokteli, havajska glazba!!

Rekli su mi ako uložim prigovor da će me odvesti na još romantičnije mjesto gdje će mi suditi sutkinja nimfomanka!!

 

Šta su ga trebali pustit da uloži prigovor, poslije mu mogu stavit soli na rep, pogotovo ako je iz Bosne??!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probaj vozit prebrzo u Italiji. Ako te snime, šalju fotografije U RH, MUP rpovjerava tko je vozilom upravljao u to vrijeme (naravno obavi razgovor sa vlasnikom vozila) Ukoliko se ne zna tko je upravljao očekuj da će tesljedeći put na ulasku u Italiju prilikom ubacivanja u računalo (reg. oznake vozila) vozilo zaplijeniti pa nastavi pješice. Vozit ćeš ga dalje kada platiš kaznu. Inače kazna ako nemaš HR naljepnicu na stražnjem dijelu vozila iznosi 70 EUR-a. I što ćeš napraviti nego plati i šuti, jer ako se žališ možeš dobiti još samo troškove suca za prekršaje, njihove troškove i tko zna što drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznu kjou stranac plaća je najniža propisana kazna za navedeni prekršaj i 110 kuna troškova postupka. Da je išao na sud sudac bi mogao kaznu odrezati i mnogo više, a u praksi su ako sudac izrekne opomenu troškovi barem 200-ak kuna. Što se tiče prevoditelja da mu je tumačio na sudu platio bi i njegove troškove koji nisu manji od 150 kuna. Pa sada nek taj stranac zbroji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Stranac napravi prekršaj u RH. Odlazi u PP, oduzimaju mu putovnicu i vozačku, uručuju Prekršajni nalog i uplatnicu i pošalju na poštu. Naravno, bez upute da ako plati, prigovora više nema, već samo uz uputu da će putovnicu dobiti nakon što plati. Također, nikakav prevoditelj, ništa ne razumije itd.. Stranac plati, vrati mu se putovnica, međutim smatra da nije kriv i želi prigovoriti! Što sad????????? :-?

ovako sto se tice strane vozacke dozvole ne moze se oduzeti na vise od 24 sata i to ako je vozac bio u pijanom stanju ili je napravio unfal gdje je bilo povredjeni osoba. Osobni dokumenat se moze zadrzati dok stranac ne plati kaznu a to je otprilike 1-2 sata dok zamjeni novce i uplati kaznu za prekrsaj koji je napravio, jer policija nije mjenacnica da mijenja novce, a treca solucija je da stranac zeli ici na sud koji ce se obaviti u roku od 24 sata ,sto ce ga stajati puno vise vremenski i novcano mislim da je izvuko najbolje moguce rjesenje.Iskustvo prije par god. platio sam za prekrsaj 500+ sudske troskove 200 , putovnica mi je zadrzana par sati do jutra dok nije dosla sutkinja a vozacku mi nisu uzeli ni minute jer na to nemaju pravo i dobio sam dva ceka i rok od 14 dana da ih uplatim .bez ikakvog pismenog rjesenja. Bilo bi me draze da mi je policija naplatila 3 kazne na licu mjesta nego se matletirati sa sudom{sto nije praksa nase policije da ti naplati 3 kazne po 200 kn proso bi bolje i ustedio bi vrijeme ne bi morao ici na sud.U ostalom sta se tu ima osporavati ako si napravio prekrsaj plati i suti i drugi put pazi kako vozis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija