Jump to content

teška tjelesna ozljeda


anonimno

Preporučene objave

pozdrav ! istražni sudac je odredio sudsko - medicinsko vještaćenje moje ozljede koju sam zadobio u tučnjavi . ozljeda je okvalificirana kao TTO , predmet je na županijskom sudu , vodi se kazneno djelo iz čl. 99-1 kaznenog zakona .

recite mi šta to znači ? poziv za sud nisam dobio , kad trebam dati oštetni zahtjev , šta me još čeka na sudu ? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada se pojavi sumnja da je određena osoba počinjenjem kaznenog djela zadobila tešku tjelesnu ozljedu, određuje se sudsko-medicinsko vještačenje te ozljede upravo da bi stručnjak utvrdio da li se radi o takvoj vrsti ozljede, jer ako se radi o lakoj tjelesnoj ozljedi, postupak se vodi po prviatnoj tužbi (ovdje govorim o djelu nanošenja teške tjelesne ozljede). Sud će odrediti vještaka koji će pregledati vašu dokumentaciju, po potrebi i vas i ocjeniti da li se radi o teškoj tjelesnoj ozljedi.

 

Svoj imovinsko-pravni zahtjev ćete postaviti kada budete pozvani na sud kao svjedok-oštećeni, ali će vas sudac gotovo 100% uputiti u građansku parnicu jer se ne želi zamarati utvrđivanjem vaše štete. Naravno da smatram da je to lijenost sudaca, ali takvu mogućnost imaju i uvijek je i koriste.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

manager1 je napisao:

ako izgubim na općinskome zar žalba ne ide prvo na općinski ,a tek onda na zupanijski? ili prvo na županijski?

 

hvala

 

-općinski sud je donio presudu

-na tu presudu možete ulagati žalbu

-žalba se podnosi i o njoj odlučuje županijski sud

-ako županijski potvrdi presudu općinskog - ona postaje pravomoćna i - gotovo

-ako ukine presudu, ide opet postupak pred općinskim i opet općinski donosi presudu na koju opet ide žalba županijskom

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija