Jump to content

nezaposleni i bolovanje? HITNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


bibo

Preporučene objave

imam pitanje i treba mi hitan odgovor!

nezaposlena sama majka (uredno prijavljena na zavodu za zapošljavanje) jednogodišnjeg djeteta. Trnutno još uvijek primam 1660kn/mjes. od hzzo-a porodiljnog za nezaposlene. Negdje sam načula da nakon šta djete napuni godinu dana mogu otvoriti bolovanje za bolesno djete i sljedeća 3 mjeseca primati određenu naknadu od hzzo-a.

Zanimaju me detalji i šta kaže naš zakon u vezi toga? jeli netko zna? gdje mogu skupiti informacije?nezaposleni i bolovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene Ivap živo zanima čime se baviš kad daješ netočne odgovore.

 

Kao prvo kažeš da HZZO ne isplaćuje komplikacije u trudnoći, što nije istina, i hvala Rubensu koji te ispravlja.

 

Drugo, kuma ti je sigurno bila prijavljena na birou, pa je odnijela potvrdu da je trudna i onda joj je biro isplaćivao naknadu, što nije isto s ovim slučajem kad je porodiljni gotov.

 

Nezaposlena osoba ne može biti na bolovanju 100%. Onda bi svi s biroa dobivali naknadu na birou i bolovanje. Ja bi prva otišla na biro da sam bolesna da dobijem i bolovanje.

 

Radije ne odgovaraj, nego što daješ netočne odgovore. Molim urednika za intervenciju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anonimni ne moras moliti uredništvo za intervenciju, povlačim se jer mi se ne da s takvima kao ti natezati.

ono je sasvim točno što sam rekla kad je porodiljni gotov... vjerovali ili ne nakon ovog svega baš me briga.

zakoni se mjenjaju vidim da vi u toku niste.

ovaj forum bi se trebao zvati

"kako izmust nam državu Hrvatsku"

želim vam sreću u životu

lijep pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo stNakon isteka razdoblja primanja novčane naknade, trajanje prava na novčanu naknadu produžava se ako u tijeku primanja te naknade nastupe sljedeće okolnosti:

 

ženi za vrijeme trudnoće i nakon poroda za razdoblje do godine dana života djeteta ili dva mjeseca od poroda mrtvog djeteta, odnosno smrti djeteta prije navršene godine dana života, ako to pravo ne ostvaruje po drugim propisima. Trajanje ovoga pra­va se produžuje pod istim uvjetima u slučaju ponovnih trud­noća, odnosno poroda,

za vrijeme privremene nesposobnosti za rad najduže 3 mjeseca na temelju potvrde nadležnog liječnika, odnosno povjerenstva sukladno propisima o zdravstvenom osiguranju.

oji na stranicama od HZZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

evo da pomognem ostalima, da ne naprave istu gršku ka i ja:

potrabno je otvorit bolovanje par dana prije isteka porodiljnog, i to tako da se stigne odnit potvrda na hzzo do kraja tog tekućeg miseca. dakle ako se otvori bolovanje u svibnju ne može se tražit ništa u lipnju, to je prekasno.

ja sam tu falila. :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija