Jump to content

Na koji nacin podijeliti vrt?


anonimno

Preporučene objave

Pored moje stare kuce susjed je u vrtu napravio septicku jamu.On posjeduje 3/16 vrta, a ostalo imaju njegova braca i sestre.Da bih ga sprijecio da i dalje devastira prostor u neposrednoj blizini moje stare kuce namjeravam od njegovih sestara i brace otkupiti isto toliko koliko i on ima ili i vise ako se uspijem sa njima nagoditi, ali najvise 5/16.

Zanima me da li bih u tom slucaju mogao zaustaviti negovu daljnju izgradnju.

Ono sto me zanima je ako kupim dio vrta, kako cu znati koji sam komad vrta tocno kupio, jer mene iskljucivo zanima dio vrta uz moju kucu.

U krajnjem slucaju, ukoliko time mogu sprijeciti njegovu daljnju izgradnju onda mi to nije ni bitno.

Zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazi ! Izgradnja septičke jame nije nikako devastacija prostora, jer septička jama je građevni objekat, koji se gradi radi potrebe ali sa svim tehničkim normativima, koji vrijede za takve objekte. Drugo: Ako ti suvlasnici te susjedne nekretnine žele prodati svoje suvlasničke djelove, onda to kupi isklujučivo ako je moguće, a prema Uvjetima Uređenja Prostora, geodetskom parcelacijom prpoji taj kupljeni dio svojoj parceli. Sve to moraš provjeriti u nadležnim službama. Ne kupuj i ne srljaj zbog netrpeljivosti. Uđi u posao samo temeljem čistih i poznatih činjenica. Septička jama ne smrdi, ako se ispravno izgradi. Za to postoje i sanitarne i druge inspekcije. Sretno !.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probatio_diabolica je napisao:

Ako nakon što kupite dio vrta, ometa Vaš dio, tužba zbog smetanja posjeda naravno.

 

To neće ići. Al' nikako. Zašto? Jer ste suposjednici i jedan ima ista prava kao i drugi. Usput , vrt se ne može parcelirati ili etažirati, a da bi se točno znalo čiji je čiji dio onako geometrijski točno omeđen i određen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija