Jump to content

Deda mi ostavil stan


anonimno

Preporučene objave

darovnim ugovorom, deda je još živ, a njegova djeca, od moga tate sestre se već sada groze da buju me zeznuli jer imaju nužne dijelove.

Kaj da delam i kak da se osiguram i KOLIKI JE taj njihov dio svaki.

 

Fala svim ljudima dobrog srca , jer mi Vam nemamo novce za advokata!

Deda se boji jer se oni nisu nikad brinuli za njega , a ja jesam i živim s njim, a taj smo stan sa darovnim ugovorom uknjižili na moje ime na katastru prije pol godine !

 

Fala još jenput !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajde da ja probam pomoć. Ali prvo da vidimo jesam li te razumio. Djed ti je potpisao darovni ugovor za stan? Ti si već uknjižen? I živite zajedno?

Djedovi nasljednici (normalno kad umre, ali ako već sad razmišljate o tome, moram tako) su tvoj otac i još dvije sestre. Te sestre mogu potraživat nužni dio (isto kao i tvoj otac) a on se sastoji od polovine onog što bi inače nasljedile.

Zato prvo moraš reći ima li tvoj djed još nešto (osim tog stana koji je već poklonio tebi). Ako ima onda će u ostavinsku masu nakon njegove smrti ući to što je imao u vrijeme smrti ali i poklon tebi (stan). Da bude lakše, napiši prvo ima li djed još imovine.

Nadam se da si razumio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni, na vašu situaciju se primjenjuje čl. 71 st. 1 točka 4. Zakona o nasljeđivanju.

Ključno je pitanje spadate li vi u krug zakonskih nasljednika.

Ako vam je roditelj po tom djedi živ, tada ne spadate u krug nasljednika, što znači da se vaš dar može pobijati samo ako djed umre u roku od 1 god. od kad vam je darovao. Ako umre nakon isteka te 1 g. tada ste mirni, ne može vam se uzeti dar.

Ali ako je vaš roditelj po djedi mrtav, tada ste vi zakonski nasljednik, te vam dar mogu osporavati nužni nasljednici.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

Ali ako je vaš roditelj po djedi mrtav, tada ste vi zakonski nasljednik, te vam dar mogu osporavati nužni nasljednici.

 

 

Još jednom ponavljam ovo!

Čitajte malo bolje.

Pojašnjavam:

Budući da velite da nemate roditelje, spadate u kategoriju nasljednika, te je moguće da ćete morati namiriti nužni dio ostalim nasljednicima, ako je povrijeđen.

Jesu li ostali dobili što od djeda i što? Možda im je time namiren nužnio dio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija