Jump to content

izracun mirovine


frane

Preporučene objave

pozdrav,hrvatski branitelj,pricuva,cin vojnik,2g rata,11g staza,invalidska mirovina od 1997g,(70%vojna,30%civilna),danas iznosi 1780kn-od 1997g dobio sam 20%privremene invalidnosti(ptsp)-2005g invalin.je priznata za stalno,medjutim nisam znao da rjesenje treba poslat na mirovinsko,tek nedavno poslah-koliko,otprilike,mirovina sada treba iznositi-zasto je meni 1997g osobni bod bio 31.22,izracunao sam kroz formulu-ob=vbx40gxpf+45% da je moj osobni bod 82.5369 iz cega proizlazi m(mirovina)=osbxmfxavm=nesto vise od 4100kn-70%od tog je 2870kn?..da li sada imam pravo na veci osobni bod il sam to imao i 1997g,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

frane je napisao:

pozdrav,hrvatski branitelj,pricuva,cin vojnik,2g rata,11g staza,invalidska mirovina od 1997g,(70%vojna,30%civilna),danas iznosi 1780kn-od 1997g dobio sam 20%privremene invalidnosti(ptsp)-2005g invalin.je priznata za stalno,medjutim nisam znao da rjesenje treba poslat na mirovinsko,tek nedavno poslah-koliko,otprilike,mirovina sada treba iznositi-zasto je meni 1997g osobni bod bio 31.22,izracunao sam kroz formulu-ob=vbx40gxpf+45% da je moj osobni bod 82.5369 iz cega proizlazi m(mirovina)=osbxmfxavm=nesto vise od 4100kn-70%od tog je 2870kn?..da li sada imam pravo na veci osobni bod il sam to imao i 1997g,hvala

Kod vaše tzv. kumulirane mirovine osobni bod se računa kao zbroj dijelova i to 70% od osobnog boda za vojni dio u čijem se izračunu koristi staž=40 ali 30% od bodova u kojem se ne računa pun staž već onaj imate plus pridodani, ali su bitni i prosječni vrijednosni bodovi (različit izračun za vojni i za civilni dio); ukratko: jeste li 1997 trebali imati viši osobni bod- malo podataka, a i prošlo je vrijeme za žalbu( a za neki drugi lijek koji bi mogao upalit ne znam). Po prevođenju bi trebao biti viši !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam Duro,vidio sam da je u invalidskim mirovinama kod kojih je bolest 100%u vojnoj svezi osobni bod 82.5369 pa bi moj udio od 70%trebao bit 57.775

57.775 x mf x 51.47(aktuelna vrijednost boda za 2007g)=2970kn,ovo sam sad izracunao po novom ovogodisnjem avm-u,a vrijednost boda/0.9487/ po formuli da se osnovica/71.133/ podijeli s prosjecnom brutto placom/74.976- inace civilni dio iznosi oko 200kn,a njegov osobni bod 5.21 -ne znam jesam li pomogao da bi netko pomogao meni u mojoj procjeni visine mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija