Jump to content

Troškovi sudskog postupka


argus

Preporučene objave

Sudski postupak oko dokazivanja prava na otkup vojnog stana trajao je 10 godina.Riješen je u korist mojih roditelja.Odvjetniku je u tom periodu plaćeno na ime akontacije ukupno 1500 Eura (cca 11000kn).

Prema presudi stranka koja je izgubila mora u roku od 15 dana platiti troškove od 8000 kn dok se troškovi od 6000kn koji u presudi nisu specificirani ne priznaju i taj dio troškova snose moji roditelji.

Pitanja:

1.Tih 8000 je vjerojatno uplaćeno odvjetniku i to bi predpostavljam bili njegovi troškovi.

2.Što sa 11000kn koje su mu moji roditelji do sada uplatili?Da li se je to on sada naplatio sa dvije strane-od strane koja je izgubila spor i od mojih roditelja?

3.Što sa 6000kn koje sud nije priznao?Da li se naknadno može tražiti naknada štete i da li je to on možda propustio učiniti?

4.Mogu li se prije plaćanja njegovog računa s nekime konzultirati (recimo u Odvjetničkoj komori)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je Vaš odvjetnik naplatio tih dosuđenih 8.000,oo kn bio ih je dužan dati Vašim roditeljima, obzirom im je u tijeku postupka naplatio i više od tog iznosa.

Tih 8.000,oo kn je priznati trošak Vašim roditeljima, koji su oni imali prema svom odvjetniku.

Dakle, odvjetnik je dužan isplatiti Vam tih 8.000,oo kn (ukoliko ih je već naplatio od protivne strane), a razliku do isplaćenih 11.000,oo kn nemate pravo potraživati od odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija