Jump to content

maltretiranje predstavnika stanara..


anonimno

Preporučene objave

upomoć...dali je ikakvim zakonom, pravnim aktom, uredbom zabranjeno vješati imena dužnikaza pričuvu na oglasnoj ploči stambene zgrade? molim vas ako itko zna da mi odgovori.

imam problema u zgradi, sve vrijeme sam plačala svoje obveze a onda se dogodio prelomni trenutak privatnih problema i ostanka bez posla, došlo je do zaostataka u plačanju svih režija pa tako i pričuve. sada opet radim, pokušavam uhvatiti konce i isplivati iz svega, puna sam opomena pred tužbu, polako plačam kako mogu da sve to rasčistim. samo zato da mi nebi isključili prvo plačam plin, struju, vodu a naravno da ću platiti i pričuvu... međutim, predstavik stanara me doslovno maltretira, brani mi vožnju liftom, i moje ime otisnuto največim fontom masnih slova vješa po oglasnoj ploči (nije moje ime jedino)...jadna sam i ogorčena. pogotovo zato što kada su prije par godina neki drugi bili u mojoj kožu a svi su ih gjeli utužiti ja sam se zdušno borila da do toga ne dođe jer mi ih je bilo žao, ljudski, svakome se to može dogoditi. hvala bogu ljudi su se izvukli iz problema ali eto sad i ja tako nešto osjetih na svojoj koži.... znam da nije u redu ne platiti, nisam ni rekla da neću, viša sila me jednostavno na to natjerala, nadam se ne za dugo no imam li i ja neka ljudska prava....pitam se...u ovoj našoj pravnoj demokratskoj državi?! svima hvala na bilo kakvom odgovoru... lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam kako bi se mogla obraniti u ovoj državi ali da te netko maltretira na taj način, valjda bi ga trebala prijaviti Policiji zbog vrijeđanja i maltretiranaja, ako oni ništa ne žele napraviti onda predstavniku stanara objasni da ćeš mu razbiti njušku, neka te tuži ali nema ti se pravo na taj način obraćati

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala na odgovoru, već sam izgubila svaku nadu da će mi se netko obratiti.

to što ti predlažeš je onaj krajnji korak, prvenstveno bi htjela, naravno ako je ikako moguće, objasniti tom stvoru kako stvarno pravno stvari stoje, i to ne samo zbog sebe nego i zbog drugih koji će se možda nekada naći u istom, da ne kažem dreku...sorry.

čula sam da je to vješanje po ploči protuzakonito i da se to u mnogim zgradama tako ne radi, pa me zanima jel to točno. molim vas, ima li itko neka saznanja o tome kako bi mu onda to sve nabila na nos. ugodan dan svima. pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko ja znam iz zivota, normalno je da se vodi evidencija placanja-neplacanja i svi suvlasnici imaju pravo znati da netko ne placa...medjutim to vjesanje necijega imena podebljanim velikik slovima je neukusno i slici mi na neku vrstu lincha...mislim da bi moglo biti tuzivo kao neka vrsta maltretiranja...socijalna neosjetljivost je i dalje siroko prisutna kod nas pa me ne cudi da ti neki predstavnik stanara pravi takve scene...iako je tocno da se sve mora placati redovno postoji i neka socijalna komponenta svega toga napr. ako netko izgubi posao kao u tvome slucaju....sve skupa zalosno....pogledaj NN 91/96 Zakon o vlasnistvu i drugim...i jos NN 64/97 Uredba o odrzavanju zgrada....mislim da poslije postoje i nadopune...mislim da sve nmozes vidjeti na www.nn.hr

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žao mi je čuti da se takvih ljudi ima. suosjećam jer znam kako je kad novčani izvori presuše, i mi smo bili u istoj situaciji, samo smo imali sreće u nesreći da su naši susjedi bili maksimalno uz nas i cijelo vrijeme nam pružali podršku, psihičku i materijalnu. u vezi vašeg pitanja, to što on radi je 100% nelegalno, i nema nikakvog prava to raditi. ako ne pomogne kad mu kažete da je to protuzakonito, ne preostaje vam ništa drugo nego zaprijetiti tužbom i u krajnjem slučaju tužiti. nadam se da ćete se brzo izvući iz situacije u kojoj jeste. najljepše želje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joj ljudi znate kaj, vratili ste mi vjeru u život i ljude. zaista sam mislila da više nekih normalnih međuljudskih odnosa gotovo i nema. ne mogu reći, moji susjedi koji me znaju i koji su si sa mnom već godinama dobri su mi definitivno podrška, ali oni ne mogu biti moje bitke. moram to sama rasčistiti sa tim gadom. drago mi je čuti da još netko misli (zna) da je to 100% nelegalno ali ja bih htjela svakako naći neki pisani dokaz o tome pa da ga proguta, kako bi ga zapamtio do kraja svog jadnog života. iskreno, i sama se nadam da ću u najkračem roku riješiti tu situaciju. radim ko crv od jutra do mraka doslovno i jednostavno moram to riješiti. ja sam vječni borac i optimista, sva sreća, pa me ovakvi ne mogu baš slomiti, ali da mi je teško, je, i to jako. ipak sam ja žena, emotivka, pa me to zaista boli. probat ću nešto naći na stranici koju ste mi napisali. hvala vam što ste se javili i na lijepim željama, jako puno mi to znači u ovom trenutku. veliki pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

drago društvo kod nas ima također cveba koje ne plaćaju zajedničke režije i kad nam iskopčaju lift i stubišnu rasvjetu pa tri dana idemo dolje pješice i navečer s posla gore na 14. kat s baterijom i djeca vuku torbetine iz škole a starci ni nos ne promole van kad to osjetite na svojoj koži sve se bojim da ne bi bili za objavu imena neplatiša nego bi im dali i jednu poštenu po njuški i nek nose oni mom djetetu torbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ilica!

Za to su odgovorni oni koji su isključili struju, a ne neki penzioner ili nezaposleni npr KOJI NEMA OD KUDA PLATITI. Ne živimo u savršenoj državi u kojoj su neplatiše "cvebe".

Zato, nečuveno drska je ovakva objava. Prestanite svi plaćati, ako isključuju struju ili nek vam djecu na 14. kat nosi HEP (imaju profita dobrano).

Protiv ovog predstavnika stanara, ne znam točno po kojem zakonu da ga se ošine :-( Najbolje bi bilo moći naprosto ignorirati, biti cool. Još kad se uzme u obzir kako je lopovski postavljen cijeli taj sustav pričuve, što reći...

Kod nas ima isto tako nešto za kućne režije koje se plaćaju u zgradi. Gđa blagajnica ažurira to svaki dan da se vidi tko je platio kad. Uvijek mi se to činilo krajnje neukusnim, ali briga me. Sve da sam dužna za par mjeseci, dok me ne utuže, ovakav malograđanski linch pristup odbacujem s prezirom.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Želio bih i ja posvjedociti o slicnoj vrsti maltretiranja od predstavnika stanara. Slicno kao i ovoj gospođi ja sam upao u novcane neprilike i taman kada sam bio blizu da isplatim sva svoja dugovanja, dozivio sam neugodno iskustvo sa svojim predstavnikom stanara. Naime ja, moja žena i nase dvoje tek rođene djece dugovali smo 7 mj. pričuve. Predstavnik stanara nam je neka vrsta terminatora po izgledu i ponasanju i uzima za pravo da cijeloj mojoj obitelji sprijeći koristenje lifta, uz redovito ogovaranje kako im gad koji ne placa redovito pricuvi itd. sve uz dozu fizickog sukoba sa mnom ako mu se imalo zamjerim. Dobivao sam savjete da ignoriram takve ljude, ali kad je spomenuo da ce mojoj obitelji sprijeciti koristenje lifta morao sam nesto poduzeti. Najvise sam se bojao njegovih prepada dok su djeca sa mnom jer bi oni iz straha bi se mogli upišati u gaće kao sto inace cine kada se necega boje. Imao sam dvije opcije, zaklat ga ili zvati policiju. Naravno potužio sam se policiji i kako spomenuti gosp. već neko vrijeme je na sudu sa nekim stanarima zgrade zbog fizickog nasrtaja, policija je dosla na uviđaj i nasla se sa predstavnikom stanara koji se potom smirio. Nisam imao vise kontakata s njim. Policija mi je rekla da su imali sa njim razgovor i pitala me da li cu ja taj dug uskoro isplatiti. Ja sam odgovorio potvrdno i sljedeci dan mi je prrijatelj posudio 1000 kn da bih mogao vratiti dug kad je cuo u kakvoj je obitelji nevolji. Dva ili tri dana zatim dobivam pismo od firme koja odrzava zgradu kako sam im duzan 1000 kn i ukoliko te platim za osam dana izvrsit ce se ovrha na svim mojim materijalnim sredstvima. Kako sam dug vec isplatio, a moji financijski problemi su nestali sa novim poslom, pitam se kako ce ta epizoda sada ponovno izgledati kada sam ponovno nakon tri godine pao u financijske probleme. Pravo na moje omalovažavanje nema nitko pa neznam koliko sam duzan. Prijetnje od firme koja odrzava zgradu su nerealne jer prvo mora ici tužba itd. Nitko mi nema pravo sprijecavati korištenje lifta a kamoli javno ogovarati zbog toga sto sam duzan pricuvi. Predstavnik stanara moze biti sretan sto sam zvao policiju, jer znam puno ljudi koji bi bili manje fini u takvim situacijama. Žalio sam se vlasniku stana koji je pokusao razgovarati sa njim i zamalo da nije doslo do nasilja. Koje naive smo bili, mislili smo da moze ici ljudski sa takvima. Moja pouka je da ukoliko budem imao slicnih situacija je da se molim Bogu da ostanem pribran u svemu i da se dobro cuvam budala koji misle da uvode red u zgradi i kako ce svima biti lijepo kad on to sve sredi. Njemu cemo se zahvaljivati kao Bogu kako nam je omogucio zivot u zgradi koja ima lijepi ureden portun. Postoji izreka: Uvoditi red bez ljubavi jednako je tiraniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predstavnik stanara nema baš nikakve formalne ovlasti, nego je njegova uloga da pojednostavi komunikaciju između upravitelja zgrade i suvlasnika. Pogotovo nema nikakve ovlasti bilo kome išta uskraćivati, to - eventualno i izuzetno - mogu suvlasnici koji odlučuju većinom po suvlasničkom udjelu, a u određenim slučajevima nužna je i jednoglasnost.

 

Dakle, ako predstavnik stanara nešto pokuša nekome narediti, to može biti i kazneno djelo, čak i ako ne prijeti silom.

 

Dakle, predstavnik stanara je nalogoprimac suvlasnika, a ne obratno, a nije niti nalogoprimac upravitelja.

 

Ako je suvlasnik nezadovoljan predstavnikom stanara, treba predložiti da ga se smijeni, a i pojedinačno kao manjinski suvlasnik može sudskim putem tražiti da se to provede ako ima opravdane razloge.

 

Upravitelj i predstavnik stanara dužni su polagati račune o svom radu onima koji ih plaćaju, dakle suvlasnicima - od godišnjih izvještaja o trošenju pričuve nadalje. Dakle, suvlasnik ima načina da i te kako zagorča život predstavniku stanara i upravitelju tako da traži podatke o svakoj potrošenoj kuni, a prema potrebi i prijavljuje nadležnim inspekcijama i drugim tijelima ako je nešto sumnjivo.

 

Naravno, to zahtijeva puno vremena i gnjavaže, pa svi to izbjegavaju. Takvi tipovi na to i računaju. Kad nalete na nekoga tko neće žaliti truda, pa kad osjete da bi mogli porazgovarati i s poreznicima (lako za policiju), obično malo razmisle.

 

I nije vam portun uredio predstavnik stanara, nego upravitelj vašim novcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija