Jump to content

Ispit 28/05


anonimno

Preporučene objave

Ja sam danas slusala ispit. Polagalo je 6 ljudi. U svakoj sobi po 3. Ispit je trajao od 4 do 8. Svi su prosli osim jedne koja je vracena KPP.

 

Garacicka je bila odlicna i definitvino najblaza. Postavljala je najopcenitija pitanja:

Pokusaj,

drg. odustanak,

u cemu se sastoji dragovoljnost,

Zastara, supociniteljstvo,

koji pritvor moze trajat max 30 dana...

-vise manje opce poznata pitanja

 

Najvise me iznenadila Kat.Buljan za koju su svi govoili da je sve najblaza.

Od 30 minuta ispita - 20 minuta je detaljno ispitiovala ostavinski postupak pred javnim biljeznikom:

U kakvoj se ulozi javlja u ost.postupku, nabrojati sve njegove radnje u postupku, u kom pravcu mogu bit dane nasljed.izjave, kako se ipak mogu pobijati odricanja od nasljedstva - iako su neopoziva, prigovor protiv rjesenja o nasljedivanju, postupak i odluke suda povodom prigovora, koje jos postupke vodi j.biljeznik...

Veliki dio ispita je posvetila i raspravi o reviziji, a pogotovo o izvanednoj reviziji...Nisam bas upucena u njezine metode ispitivanja, ali mi se ucinilo da predetaljno pita...Sto sud ispituje kod izvanedne revizije, ...itd ne sjecam se bas svih pitanja.

Napominjem da nije bilo dovoljno nabrojati 2 ovlastenja pa stati. Cekala je da se nabroje sve moguce tocke i ovlastenja iz zakona.

 

Jos moram primjetiti: svi su mi govorili da se odvj.vjezb uglavnom pita Zakon o odvjetn, a sudske poslovnik, medutim Palaric je pitao sudacke vjezbenike Kodeks odvjetnicke etike i upis u imenik odvjetnika, sankcije za odvj itd. , a odvjetnicke je pitao tko donosi sudki poslovnik i slicno...

 

Ovo napominjem cijenjenim kolegama da se ne bi neugodno iznenadili ...

 

Takodjer nije neuobicajno da Vam umjesto ispitivaca iz objavljenog rasporeda dodje netko u zamjenu...

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija