Jump to content

Molim za pomoć!


geronimo113

Preporučene objave

Imam jedan problem i uvjeren sam da mi možete pomoći! Naime, jedan kolega je pod otkazom ali je na bolovanju. Član je sindikalnog povjerenstva, pa me između ostalog zanima na koji način se može razvrgnuti Ugovor o radu, tj.koji je hodogram! Ima li poslodavac pravo s obzirom na specifičnu situaciju i okolnosti tražiti od liječnika na neki način obrazloženje tj. razlog njegovog bolovanja, i na koji način ga liječnica tretira i drži na bolovanju;

Kako, naime, dokazati sve gore navedeno i kako sastaviti Ugovor o otkazu?

Prije nekog vremena bio je aktivni sudionik u prosvjedu u Zagrebu, što dokazuje i njegov javni istup na sastanku Prosvjednog odbora s Upravom, te njegov fizički odlazak i sudjelovanje u prosvjedu izvan prostora firme, tj. cjelodnevnim aktivnostima u Zagrebu!

 

Zahvalan unaprijed na Vašen vrimenu i trudu!

Bog Vas blagoslovija! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdravljam

 

Svaki poslodavac ima pravo uvida kod liječnika, da li je bolovanje opravdano ili ne. Dans liječnici na to reagiraju, jer se boje revizije.

 

Otkaz ne teče za vrijeme trajanja bolovanja, ukoliko je osoba u radnom odnosu na neodređeno vrijeme..

To što je osoba sudjelovala u štrajku ne daje vam pravo da joj otkažete ugovor.

 

Ukoliko je riječe o redovnom otkazivanju ugovora o radu morate ispošovati cijelu proceduru. (prije upozorenje itd)

 

Pazite, ako je osoba sindikalist, onda pazite da li mu smije otkazati ugovor bez sudjelovanja sindikata.

 

Pozdravljam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija