Jump to content

pomoć_ životno osiguranje


malena22

Preporučene objave

Moj slučaj je sljedeći: Prometna nesreća (nisam kriv), 80 dana u bolnici, kontuzija glave, potres mozga, oštećenje kralješnice ...... itd.

bio sam životno osiguran kod AgramLife, i nude mi sljedeću nagodbu: 20%trajnog invaliditeta, 1000Eur + 2,5 eur po danu bolnice.

ako ne prihvatim nagodbu, šta mi je sljedeće činiti?

i kako mogu dokazati da je invalidnost puno veća od tih 20%?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za posljedice prometne nezgode trebate se obratiti osiguravajućoj kući u kojoj je osiguran krivac prometne nezgode. Iz te police naplatit ćete nematerijalnu štetu (fizičke boli, pretprljeni strah, izgubljenu zaradu, trajnu invalidnost......)

Ostale police koje imate (životno, kolektiovno, kartice AmEx, Diners, MC) u pravilu temelje svoju isplatu za utvrđenu trajnu invalidnost i dnevnu naknadu za boravak u bolnici.

Visina odštete po ovim policama uvjetovana je osiguranim svotama koje ste ugovorili prilikom sklapanja police i postotkom trajne invalidnosti.

 

Savjetujem vam da najprije posjetite neki nezavisni centar za vještaćenje koji će temeljem pregleda vas osobno i liječničke dokumentacije utvrditi trajnu invalidnost. Taj dokument će vam biti glavni pokazatelj za određivanje naknade zbog dobivenih ozljeda.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Ali problem je što bi na tu njihovu nagodbu, trebalo odgovoriti najkasnije do petka.

Ako ne odgovorim, tj. ne prihvatim nagodbu, šta bih mogao napraviti (poslušat ću vaš savjet o nezavisnom vještačenju), koja bi trebala biti moja sljedeća radnja, da ih tužim, ili podnesem svoj prijedlog nagodbe, da li je to uobičajeno da osiguranik predlaže nagodbu osig.društvu, i ima li ikakve koristi od toga? šta ako me odbiju? šta mi preostaje - samo tužba?!?

pozdrav Ani2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišite im da se ne slažete s njihovom ponudom te da tražite neki drugi iznos. Taj iznos možete bez problema navesti u prigovoru i to je uobičajeno.

Još uvijek nemojte ići na tužbu. Pokušajte dobiti na vremenu sa ovim prigovorom.

Za tužbu nikad nije kasno.

A da li ste dobili odštetu od osiguravajuće kuće krivca nezgode?

Ako niste dobili još odštetu u prigovoru možete navesti da čekate njihovu procjenu postotka invalidnosti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je za prigovor jer ne mogu vas oni sada uvjetovat da prihvatite ovu ponudu koju ste naveli a još uvijek niste dobili odštetu sa police krivca za nezgodu.

Dakle:

1. obvezno tražite mišljenje nezavisnog vještaka

2. ne prihvaćajte sada nikakvu ponudu sa police života

3. imate pravo potraživati odštetu iz vaše police AO ako ste ugovorili osiguranje vozača i putnika

(to potražujete iz osiguravajuće kuće u kojoj ste vi ugovorili policu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija