Jump to content

pravo služnosti


AngelinaL

Preporučene objave

nasljedila sam građevinsku parcelu na kojoj se nalazi si hep-ov stup. ta energetska mreža sagrađena je prije više desetlječa. no hep nikada nije dobio pravo služnosti tim zemljištem. ja sam tražila naknadu ili izmještanje no oni su mi rekli kako ja na to nemam pravo jer svih tih desetlječa bez ikakvih problema i protivljena HEP je održavao energetsku mrežu i da je s tim danas na taj način stekla pravo služnosti i da je svaki objektivni ili subjektivni rok za naknadu istekao.a ukoliko ja želim da ga premjeste da će to onda izvršiti i to o mom trošku. Molim za pomoć.

mogu li se oni samo tako dobiti pravo služnosti (legalizaciju) tuđim zemljištem te što mi je raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosjelošću se stvarna služnost -imati napravu na tuđoj nekretnini stječe izvršavanjem njezina sadržaja za vrijeme od 20 godina, uz uvjet da je to bilo pošteno i istinito.

Pošteno- ako u vrijeme zasnivanja nisu znali, ni mogli zanti da nemaju pravo na to.

Istinito - ako ga nisu stekli silom , prijetnjom, potajno, znači bez volje ili protiv volje vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sssunceee je napisao:

Početkom godine HEP je na mojoj nekretnini upisao pravo služnosti, za što sam slučajno saznala vadeći svoj vlasnički list za privatne potrebe.

 

Nisam dobila nikakvu obavijest, a kamo li obeštećenje lil kakvu ponudu za isto.

 

??? Morali ste ako ste gruntovni vlasnik, nikakva prava ne mogu se zasnovati na nekretnini ako nema odobrenja od vlasnika i suvlasnika iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ovo je napisanona Vlasničkom listu:

 

Izvadak Sisak, 01.02.2007.

C - Teretni list

1.1. Primljeno 17. kolovoza 2005. Z-3694/05

 

Na temelju Rješenja ureda državne uprave u Sisačko-moslavačkoj županiji od 28.lipnja 2005. godine kl. UP/I-944-17/05-01/10, Urbr: 2176-04-03/3-05-10 uknjižuje se pravo služnosti na čestici br. 729/4 u A, radi izgradnje niskonaponske mreže iz trafostanice "Zagrebačka3" za korist:

1. HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA D.D., ZAGREB, GRADA VUKOVARA 37.

 

Bila bi Vam zahvalna za komentar ili ideju što bi to trebalo značiti. Nemam nikakav drugi dokument osim što sam to pronašla kad sam za sasvim druge potrebe izvadila Vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija