Jump to content

Kamatarenje


qwert_1

Preporučene objave

Ukratko...prije par sati sam čuo najšokantniju vijest u životu...Vrlo dobar prijatelj rekao mi je da duguje kamatarima 50000kn i da to mora vratiti do 1.7.2007. To je sve što mi je rekao(i to da je sve počelo prošlo ljeto sa 20000 kn).Nisam upoznat sa tim radnjama ali ono malo što znam je da se zbog takvih slučajeva gube glave...Sadašnja situacija je sljedeća...On je student...kao i ja...znači nema teorije da na nekakav legalan, normalan način sam dodje do tolikog novca... vrijeme mu baš i nije saveznik...zanima me što učiniti u ovoj situaciji...što ja da učinim jer sam i ja izbezumljen a ne želim čekati prekriženih ruku i čut kako je nađen skršen il nedaj Bože ubijen... i što da ja njemu savjetujem...drugim riječima...šta dalje? Unaprijed hvala na savjetima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam kroz moje roditelje postala zrtva kamatarenja...nazalost mogu razumiti u kakvoj ste situaciji...rok prijave za kamatarenje je 3 god. dakle mozete sve to prijaviti policiji. Ima li vas prijatelj ikakve potpisane pozajmice ili je sve islo usmenim putem? Da li je dao zalozno pravo na ista sto posjeduje? Ne gubite glavu savjetujte sa sa nekim os institucija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ono sto ja znam je da nije bilo nikakvih potpisa, pozajmica ili iceg slicnog...a sve je islo preko njegovog bratica...kamatare ne zna ni imenom ni izgledom a ja niti ne znam kako oni kontaktiraju al uglavnom-nekako kontaktiraju...U zadnjih par dana dečko je u banani...a kad god spomenem nesto na tu temu u prostoriji postane tako jezovito da je to strašno...e kad bi se to prijavilo policiji zanima me na koji nacin oni sudjeluju u tom...sto moze ocekivati on

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini izlaz jest prijava policiji. Na sudu ga kamatar možda i ne bi dobio (osim ako nema svjedoke - istinite ili prave) , ali kako nam je poznato kamatari ne idu uvijek naplaćivati dugove putem "pravne" države.

Bša mi je nešto zanimljiva uloga tog "bratića" preko kojeg je katamatar dao novac. Kamatari na takav način ne funkcioniraju. Novac se daje osobi koja će biti dužnik, a ne posrednicima. To je jasno svakome, atrebalo bi biti i vašem prijatelju. Obavezno neka kontakrita policiju i u suradnji s njima neka se dokopa istine.

Ne bi se iznenadio da se otkrije da je bratić taj koji mu je dao novac i sada ga "fura" na kamatarenje u želji da zaradi.

 

Inače kamatari ne ubijaju svoje dužnike jer onda ne mogu naplatiti dug. Takve stvari se pojavljuju samo u američkim filmovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 15 godina kasnije...

Zanima me jedna stvar ,posudio sam 2000 eura osobi  bez ikakvih potpisa ili ovjera ,sad mi se ne javlja na pozive dal' je ja mogu prijaviti policiji za prijevaru ,jedna osoba još zna da sam joj posudio novce ,sad ne bi htio nju mijesta u to ,jedino me zanima dali ju mogu prijaviti policiji za prijevaru hvala LP 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Evo imam prijatelja koji mi je rekao za čovjeka koji čini usluge na način da se kao prijavim na njegovu firmu, a ja da radim sasvim nekaj drugo, ali honorarno. I ja bih navodno tih 3 mjeseca trebao raditi. Poslije 3 mjeseca bih navodno dobio 5000€. Tjedan dana poslije čovjek kaže da ću morati raditi 6 mjeseci i to honorarno

A čovjek mi plaća hranu i sve ostalo, sad ja mislim da je to neko varanje.

Bio sam kod njega doma, ali mi nije dao da gledam u koju ulicu da idemo, imao sam kapuljaču i morao sam gledati pod. Sad da ga ja hoću prijaviti, bojim se. Jer čovjek je i sam Reko da ima mnogo veza.

Sad da li ga mogu prijaviti i svog takozvanog prijatelja ili što?

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija