Jump to content

stanovanje


bekib

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Htjela sam ti odgovorit i dati upute svima koji idu posebni dio iz stanovanja.

Toliko sam se bojala šta će biti a na kraju da ne vjeruješ koliko je bilo lagano.

Imala sam tri pitanja:

1. Pojam stana i poslovnog prostora te koji ih zakoni uređuju?

2. Otkaz ugovora o zakupu poslovnog prostora?

3. Zaštićena najmanina i tko ju plaća?

O tome je trebalo napisati zadaću, ništa preširoko a možeš upotrijebiti svu raspoloživu literaturu. Ali piši više svojim riječima, ne sve prekopirat iz zakona.

To nije preduvjet za prolaz jer me je na usmenom (plava gospođa iz ministarstva zaštite okoliša) ispitivala iz Zakona o najmu stana i zakupa poslovnog prostora. Nije istina da te ispituje šta si samo napisao u toj zadaći. Zakone sve treba dobro proučiti, posebno one koje najviše koristiš u poslu.

Nadam se da sam pomogla i da će i ostalim biti lagano kao što je bilo meni, hvala Bogu.

Iz općeg dijela smo imali super komisije. Savjet, pratite pitanja koja se redovito pojavljuju na Legalisu. Odličan način da okvirno vidiš šta ispituju.

Ja sam taj dio učila mjesec dana i to po zakonima, jer kud sam pravnica, svi ispitivači znaju po čem si štrebao i svima je baš gušt kad mi dodjemo jer nas obožavaju rešetati pitanjima. Ljubanović iz ZUP i ZUS-a je pogotovo htio samo izraze po zakonu ali tip je genijalan, ruši samo one koji se brane šutnjom ili koji lupetaju totalne gluposti, kao on kaže. :-P;-):-D:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija